Ohniská epidémie koronavírusu sa zakladajú na svadbách, nakazili sa na nich desiatky ľudí

  • Pozitívne prípady v súvislosti so svadbou ako známym ohniskom nákazy hlásili v utorok viaceré regionálne úrady verejného zdravotníctva
  • Od 1. októbra sú svadobné hostiny zakázané
Svadba
Unsplash, TASR/František Iván
  • Pozitívne prípady v súvislosti so svadbou ako známym ohniskom nákazy hlásili v utorok viaceré regionálne úrady verejného zdravotníctva
  • Od 1. októbra sú svadobné hostiny zakázané

Romantický obrad, hostina a tancovačka až do rána s príbuznými, s ktorými sa vidíš po prvý raz po dlhom čase. Viacero svadieb na Slovensku sa však premenilo na niečo horšie. Sadobčania sa nakazili koronavírusom.

Podľa úradu verejného zdravotníctva je svadba mimoriadne rizikovým podujatím, pokiaľ ide o šírenie nákazy koronavírusu. Od 1. októbra je preto svadobná hostina zakázaná, v spoločnosti maximálne 50 ľudí môže prebehnúť obrad.

Svadba ako rozbuška

Ochorenie COVID-19 potvrdil v utorok Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Prievidza u osôb, ktoré sa zúčastnili svadby, aj u ich úzkych kontaktov.

Osobám, ktoré sa zúčastnili, respektíve boli v kontakte s účastníkmi svadieb, potvrdil koronavírus aj regionálny úrad Košice.

Ďalšie pozitívne prípady v súvislosti so známym ohniskom nákazy, svadbou, potvrdili v okrese Bardejov.

Aj v prípade okresov Svidník a Stropkov ide pri nových infikovaných o svadbu ako známe ohnisko nákazy. Regionálny úrad Svidník pokračuje v dohľadávaní kontaktov, preto je predpoklad, že počet prípadov môže ešte rásť. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR to uviedol na sociálnej sieti.

AKTUÁLNE: Vláda vyhlásila núdzový stav, potrvá najmenej 45 dní

RÚVZ Humenné neeviduje nové ohniská nákazy. Ochorenie COVID-19 potvrdili hygienici medzi úzkymi kontaktmi potvrdených prípadov. Do štatistík sú postupne započítavané aj potvrdené prípady zo zariadenia sociálnych služieb, pričom o celkovej situácii vrátane celkového počtu potvrdených prípadov ÚVZ SR informoval už v utorok.

Regionálny úrad v Prievidzi potvrdil ochorenie aj u ďalších úzkych kontaktov, ktoré súvisia s menšími a podchytenými ohniskami nákazy, v niektorých prípadoch sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie.

Aj kvôli Kotlebovi si predlžujeme epidémiu. Slovensko je mimoriadne zakonšpirovaná krajina

RÚVZ Košice zaznamenal aj ochorenia v jednom z podnikov, kde sa zabezpečili potrebné protiepidemické opatrenia, zamestnávateľ postupuje v zmysle vypracovaného krízového plánu. Regionálny úrad Košice eviduje aj importy zo zahraničia. V okresoch Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín ide o dohľadané kontakty potvrdených prípadov. Aj v prípade RÚVZ Martin ide o dohľadané kontakty prípadov zo známych ohnísk nákazy.

Regionálne úrady v utorok zaznamenali 567 potvrdených prípadov COVID-19 z 7 350 laboratórnych vyšetrení. Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Bratislave, Humennom, Prievidzi, Dolnom Kubíne, Bardejove, Košiciach a vo Svidníku.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech