„Omikron šíria pomocou chemtrails.“ Virálny hoax ťa pobaví, autor spojil nespojiteľné

  • Virálny a nepravdivý príspevok má už takmer 5-tisíc zdieľaní
  • Na vyvrátenie hoaxu stačilo jednoduché vyhľadávanie na internete
hoax, chemtrails, omikron
Facebook/Bob Acer, Unsplash/Mihai Surdu
  • Virálny a nepravdivý príspevok má už takmer 5-tisíc zdieľaní
  • Na vyvrátenie hoaxu stačilo jednoduché vyhľadávanie na internete

Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti opäť vyvracia hoax, ktorý si už stihol získať stovky priaznivcov. Muži zákona na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR konštatujú, že už nemajú slov. Novinku vo svete konšpirátorov označujú za blud.

Policajti na Facebooku reagujú na príspevok, ktorý sa šíri sociálnymi sieťami. V ňom autor prezrádza už tradične prísne tajnú informáciu a verejnosti predstavuje „omikrontrails“. Na fotografii, ktorá mala byť zhotovená tajne na pražskom neverejnom vojenskom letisku Praha-Kbely, sú zachytené vrecia s nápisom omikron.

Včera mi známy pilot povedal, že mi nemôže povedať, že sa chemtrails nedeje,“ stojí v češtine pri spomínanej fotografii, uverejnenej profilom s názvom Bob Acer. 

Nechýba ani známa vetička „zdieľajte kým nezmažú“. Mnoho vystrašených ľudí skutočne uposlúchlo a dnes má príspevok takmer 5-tisíc zdieľaní, uvádza polícia. 

BA DUM TSS, MÁME TU PRVÚ NOMINÁCIU NA HOAX ROKA 2022: OMIKRONTRAILSNemáme slov. Tento blud má takmer 5000…

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Monday, January 10, 2022

S vysvetľovaním nemali policajti tentokrát veľa práce. Priamo na vreciach je viditeľný odkaz, na ktorom sa jednoducho dozvieš viac.

V skutočnosti ide o taliansku firmu, ktorá sa zameriava na výrobu polypropylénových zmesí pre automobilový priemysel, elektrospotrebiče a technické trhy. Jednotlivé malé čiastočky, ktoré tvoria aj logo firmy pritom nešťastne trochu pripomínajú grafiku vírusu.

„Povedzte nám, to si už ľudia nedajú ani tú námahu pozrieť na googli, čo to vlastne znamená?“ pýta sa polícia na Facebooku.

Zdroj: Facebook/ Hoaxy a podvody - Polícia SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie