„Onassis“ Mičovský? S rezortom pôdohospodárstva mu má pomáhať šestnásť poradcov

  • Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR má mať až 16 poradcov
  • Je to vládny rekord, nemá ich toľko ani premiér SR
  • Strana Hlas-SD Mičovského vyzvala, aby zverejnil sumu, ktorú im platí z peňazí daňových poplatníkov
TASR/Martin Baumann, Youtube screenshot/ filmexporthomevideo
  • Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR má mať až 16 poradcov
  • Je to vládny rekord, nemá ich toľko ani premiér SR
  • Strana Hlas-SD Mičovského vyzvala, aby zverejnil sumu, ktorú im platí z peňazí daňových poplatníkov

Ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jánovi Mičovskému pomáha s vedením rezortu pôdohospodárstva 16 poradcov. Na záznam do Guinessovej knihy rekordov to asi nie je, ale Mičovský sa v počte poradcov rekordérom aspoň vo vláde SR. Pellegriniho strana Hlas–SD vyzvala šéfa pôdohospodárstva, aby zverejnil sumu, ktorú svojim poradcom platí. 

Ako informuje TA3, členovia strany Hlas–SD vyzvali Mičovského, aby zverejnil sumu, ktorá ide poradcom z peňazí daňových poplatníkov. „Minister Mičovský potrebuje na výkon svojej funkcie dvojnásobne viac poradcov ako samotný predseda vlády, ktorý riadi celý štát. Neuveriteľných 16 poradcov lesníka Mičovského by malo zabezpečiť, že agrorezort funguje ako hodinky,“ upozorňuje Róbert Puci, člen strany Hlas–SD, na astronomický počet Mičovského poradcov. 

Vláda má na krku problém. „Neviditeľnú“ Milanovú obviňujú za zákulisné intrigy, mala obísť zákon pri výbere riaditeľa

Róbert Puci tvrdí, že ľudia, ktorí Mičovskému radia, nemajú v danom obore dosť skúseností. „Opak je však pravdou, poľnohospodári a potravinári sú už viac ako pol roka v štrajkovej pohotovosti, poľovníci spisujú petície a rozvoj vidieka kolabuje, keďže miestne akčné skupiny sa nevedia dostať k miliónom eur z eurofondov,“ tvrdí.

Dobrá rada nad zlato

Ako informuje portál Teraz.sk, v oblasti lesníctva majú Mičovskému radiť Tatiana Figurová, Stanislav Bystriansky, Viliam Pichler a Ľuboslav Mika. „Celoživotný lesník Mičovský potrebuje, aby mu radili štyria lesníci? Buď je pán minister totálne neschopný a nemá v tejto funkcii čo hľadať, alebo si takto vypláca vlastných ľudí z peňazí daňových poplatníkov,“ uviedol poslanec Róbert Puci. 

V oblasti poľnohospodárstva sú jeho radcami Helena Patasiová, Milan Jurky, Michal Šuľa, Juraj Vodný. Puci ďalej tvrdí, že Mičovskému v oblasti včelárstva radí Michal Bizoň, v poľovníctve Jozef Bučko a Marcel Lehocký. 

Žralokom z J&T zavoňalo poľnohospodárstvo. Luxusné autá vymenili za traktory a obchodujú s vajcami či obilím

Ako uvádza poslanec Puci, v sekcii pozemkových úprav má Mičovskému radiť Martin Kováč. V oblasti potravinárstva a obchodu má byť poradcom Adrián Krčmár. V oblasti legislatívy Mičovskému radí Lucia Palšová. Rozvoj samospráv a regiónov má mať pod palcom Peter Žemba, poradkyňou pre ochranu prírody má byť Ľubica Trubíniová. 

Výzva pre Mičovského

Žiadame Jána Mičovského, ktorý neustále všade hovorí o svojej transparentnosti, aby zverejnil všetky financie, ktoré vyplatil svojim súčasným aj doterajším poradcom. Ak nejde o klientelizmus a zneužitie právomoci verejného činiteľa, biela vrana Ján Mičovský sa nemá prečo zverejnenia nákladov na svojich poradcov obávať, “ dodal poslanec Róbert Puci. 

Zdroje: Teraz.sk, TA3

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech