Opice boli včera opäť vo forme, reaguje Naď. Výtržníkom sľubuje tvrdé tresty

  • Zápas FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava sa v nedeľu nedohral
  • Ukončený bol v dôsledku výtržnosti fanúšikov
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, TASR/ Lukáš Grinaj
  • Zápas FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava sa v nedeľu nedohral
  • Ukončený bol v dôsledku výtržnosti fanúšikov

Diváci si zo včerajšieho zápasu Spartak Trnava verzus Slovan Bratislava nič neodniesli. Teda, neodniesli si nijaký športový zážitok. Rozhodca totiž zápas predčasne ukončil.

Do sektora hodili dymovnice

Hralo sa iba 16 minút a zápas museli prerušiť. Futbaloví chuligáni totiž obsadili trávnik. Niekoľkým fanúšikom sa podarilo roztržku natočiť a zverejniť na sociálnych sieťach. Futbaloví chuligáni odpaľovali pyrotechniku priamo vo svojom sektore, ale aj na ploche.

Počas prvého polčasu sa niekoľko desiatok fanúšikov Trnavy dostalo nad sektor Slovanistov a strechu štadióna. Do sektora potom hodili dymovnice. Následne na ihrisko vtrhlo odhadom 300 fanúšikov Spartaka.

Futbal
zdroj: TASR/ Lukáš Grinaj

Opäť raz vo forme

Na situáciu prostredníctvom sociálnych sietí zareagoval aj minister obrany Jaroslav Naď. Ten výtržníkov zo včerajšieho zápasu označil za opice, pričom do pléna položil otázku, ako dlho sa chce spoločnosť na podobný druh správania pozerať.

Pamätáte si moje vyjadrenie, že na plote Úradu vlády viseli opice? Áno, to boli opice, pretože normálny človek sa takto nespráva. Myslel som si to vtedy a teraz ešte viac,“ uviedol.

Naď na sociálnej sieti objasnil, že v tom čase za podobné výroky dostal veľké množstvo kritiky a ľudia mu kládli otázku, čo si to dovoľuje proti „slušným protestujúcim ľuďom“.

Výtržníctvo však so slušnosťou nemá veľa spoločného, čo sa potvrdilo aj počas včerajšieho zápasu. „Nuž a včera boli opice opäť raz vo forme,“ dodal Naď.

Čas na využitie kamerových systémov

Spomenul tiež obdobie, počas ktorého aktívne hrával futbal. Podľa jeho slov v súčasnosti šport vykonáva rekreačne a rád sa naň pozerá ako divák. Podotkol, že na zápasy chodí rád aj s deťmi.

„Navyše Slovan vždy bol a aj bude mojou srdcovkou. Dokonca rozumiem aj emóciám, ktoré futbal prináša. Ale to, čo opice z fanklubov Slovana a zo Spartaku, ale aj z iných spriatelených fanklubov oboch klubov včera predviedli, to už je za hranicou akejkoľvek únosnosti,“ hovorí minister obrany.

Uviedol tiež, že práve teraz je čas na využitie kamerových systémov, na exemplárne potrestanie „tých desiatok opíc”, aby si mohli normálni ľudia aj so svojimi deťmi vychutnať šport.

Mnohé opice, sú zákonom chránené. Tieto by mali byť zákonom exemplárne potrestané, aby sme zákonmi chránili slušných ľudí,“ uzavrel prostredníctvom Facebooku.

Zdroj: Facebook/ Jaro Naď - minister obrany SR, OĽANO

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie