Opozícia posiela svojich voličov na smrť, hovorí Matovič. Plošné testovanie je podľa neho stále v hre

  • S očkovacou kampaňou ministra zdravotníctva nie je spokojný, nebolo by zodpovedné odvolávať ho
  • Opozícia využíva nevedomosť voličov. Posielajú ich tak „na smrť“ tvrdí Matovič
podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) pred rokovaním 29. schôdze vlády SR
TASR/Jakub Kotian
  • S očkovacou kampaňou ministra zdravotníctva nie je spokojný, nebolo by zodpovedné odvolávať ho
  • Opozícia využíva nevedomosť voličov. Posielajú ich tak „na smrť“ tvrdí Matovič

Igor Matovič v relácii TA3, V politike uznal, že by sa na Slovensku mohol zopakovať projekt celoplošného testovania. Podľa jeho slov nám v minulosti pomohlo zastaviť sírenie ochorenia. Či sa plošné testovanie zopakuje, alebo nie, je dnes v rukách ministerstva zdravotníctva. To, či by podporil núdzový stav je hudba budúcnosti a on nechce predbiehať.

Minister zdravotníctva situáciu nezvládol, bolo by však nezodpovedné meniť ho

Minister zdravotníctva, Vladimír Lengvarský, ktorý je nominantom OĽaNo podľa Igora Matoviča nezvládol očkovaciu kampaň. Ak by ju zvládol, množstvo zaočkovaných by bolo vyššie, naznačuje. Takto Slovensko smeruje „do krutej zimy“, tvrdí minister financií, pripomína, že počty prípadov stúpajú.

Zároveň upozornil na ďalší problém. Ak by sa teraz všetci nezaočkovaní rozhodli, že sa pôjdu dať zaočkovať, aj tak nebudú plne zaočkovaní skôr, než na Vianoce. Práve v období sviatkov, kedy sa ľudia navštevujú, by nám mohli čísla infikovaných nebezpečne vystreliť, rovnako ako aj počet hospitalizovaných.

Lengvarského kritizuje, s aktuálnou mierou zaočkovanosti na Slovensku totiž nie je spokojný. Zároveň si však myslí, že by bolo nezodpovedné ministra zdravotníctva vymeniť počas toho, ako prebieha tretia vlna.

Opozícia posiela ľudí, ktorí im veria „na smrť“

Opozícia sa v rámci očkovania podľa Igora Matoviča zahráva s nevedomosťou ľudí, čím priamo ohrozuje ich životy, konštatuje: „Posiela ich na smrť.“ Súčasná opozícia vie, že množstvo ľudí, ktorí im veria, patrí medzi tých najohrozenejších.

Zistili však, že ísť proti nepopulárnym rozhodnutiam vlády je „ľúbivé“ a nemorálne si tak zbierajú voličov.

Vzťahy v koalícii sa snaží Igor Matovič napraviť. S Borisom Kollárom bol na neformálnej večery, tvrdí, že sa snaží porozumieť jeho pohľadu.

Len pred pár týždňami Matovič uznal, že si vie vládnu koalíciu predstaviť aj bez Sme rodina. Boris Kollár vtedy reagoval, povedal, že s odchodom nebude mať problém. Matovič však konštatuje, že Sme rodina je zodpovednejší vládny partner, než SaS: „Sú omnoho zodpovednejší, nie podľa slov ale podľa skutkov.“

Matovič
zdroj: TASR - Martin Baumann

Matovič a Sulík spolu už vládnuť nebudú

Uznáva však, že sa niekedy správali ako opozičná strana. Matovič tvrdí, že to Kollár odpozoroval od Sulíka. Hádzať polená pod kolená partnerov, ktorí reprezentujú nepopulárne rozhodnutia, totiž pomáha vo voličských preferenciách, myslí si.

Richard Sulík pred pár dňami povedal, že do vlády s Igorom Matovičom už nikdy nepôjde: „Mne Richard Sulík povedal, že toto je posledné obdobie, ktoré bude vládnuť. V Austrálii má ranč, na ktorom chce žiť. Verím, že tento sľub splní,“ reaguje minister financií.

Očkovacia lotéria onedlho končí. Spolu s ňou skončí akékoľvek odmeňovanie zaočkovaných, hovorí Matovič. Túto možnosť strana SaS pozastavila.

Zdroj: TA3, V politike

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie