Opýtali sme sa Fica na dôkazy „fetovania“ Zemanovej: Však sa na ňu pozrite. Mesežnikov: Zaháňa svoj strach

  • Robert Fico dnes vyvolal v parlamente rozruch, keď obvinil známu saskárku z užívania drog
  • Opýtali sme sa šéfa Smeru, či má na svoje tvrdenia dôkazy
Robert Fico
TASR/Martin Baumann, FB/Smer-SD
  • Robert Fico dnes vyvolal v parlamente rozruch, keď obvinil známu saskárku z užívania drog
  • Opýtali sme sa šéfa Smeru, či má na svoje tvrdenia dôkazy

Šéf smerákov Robert Fico sa dnes postaral o rozruch v pléne parlamentu počas zasadania schôdze.

Poslaneckú kolegyňu z koaličnej SaS obvinil z užívania kokaínu. Keď sme sa pýtali Fica na dôkazy, začal sa vyhovárať a svoje obvinenia podložil vlastným pozorovacím talentom.

Fico a kokaín

Rozruch odštartoval v rokovacej sále po tom, čo sa saskárka Anna Zemanová vyjadrovala práve k Ficovmu prípadu. „Premiéri ani bývalí premiéri nie sú nad zákonom a nesmú mať privilégiá,“ povedala v parlamentnej rozprave liberálka.

Taktiež dodala, že o Ficovej vine by mal rozhodnúť nezávislý súd. „Vy ste sfetovaná, čo ste si dali kokaín?“ reagoval svojsky expremiér.

robert fico
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

O dôkazoch zahováral

V národnej rade sme zastihli práve Roberta Fica a pýtali sa ho, či má na svoje obvinenia aj dôkazy. Priamej odpovede sme sa ale nedočkali.

„Človek, ktorý je pri zmysloch, sa nemôže rehliť, keď hovoríte o tom, že Lučanský zomrel vo väzbe, človek, ktorý je pri zmysloch a nie nadrogovaný, sa nemôže rehliť, keď hovoríte o smrti advokáta vo väzbe, ktorý zomrieť nemusel,“ zahováral.

Otázku sme zopakovali. „Pán redaktor, sa na ňu pozrite, je nafetovaná,“ podčiarkol klasicky Fico.

Fico zaháňa strach

Čo podobným slovníkom Robert Fico sleduje, sme sa opýtali politológa Grigoriho Mesežnikova. „Myslím si, že zaháňa svoj strach, takýmito až infantilnými útokmi. Kto tomu už len uverí?“ krúti hlavou odborník.

Mesežnikov si myslí, Fico siaha k podobnej rétorike preto, lebo mu už došli argumenty. Fica by mal onedlho totiž riešiť parlament, pretože musí rozhodnúť o jeho prípadnej väzbe a následne ju budú riešiť súdy.

Prednedávnom totiž skončil vo väzbe exminister vnútra za Smer Robert Kaliňák. Obidvaja smeráci sú obvinení aj z trestného činu zosnovania zločineckej skupiny.

Obrátil sa na európskych lídrov?

„Je to už tak kompromitujúce pre Fica, že si už nevystačí s vecnými argumentmi, pretože sa dostáva do úzkych a už len osočuje. Akože zosmiešňuje, no v skutočnosti to je svedectvo o ňom samotnom,“ povedal k téme priamo politológ. 

Fico o obvineniach už nedávno rozprával aj na tlačovke. „Slovensko nie je demokratická spoločnosť a ani právny štát,“ tvrdí.

Povedal, že dokonca rozposlal európskym lídrom – prezidentom či premiérom – list, v ktorom hovoril o svojom prípade. Tvrdí, že bol prekvapený ich reakciou. Kontaktovali tiež zástupcov frakcií Európskeho parlamentu. „Najväčším vredom, aký v EÚ vznikol, je Slovenská republika s týmito gaunermi,“ tvrdí. 

„Neboli schopní dokázať mi žiadnu korupciu,“ hovorí Fico. Podľa neho je uznesenie, ktorým jeho aj bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka obvinili zo založenia zločineckej skupiny, napísané prokurátormi ÚŠP. Tvrdí, že vyšetrovateľ, ktorý je podpísaný pod uznesením, ho v skutočnosti nepodpísal a je možné, že jeho podpis je sfalšovaný. 

Zdroj: Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá