Osemročná Lil ASH namiesto matematiky počíta 500-eurovky. Nad hejtermi máva rukou

  • V škole rapu má samé jednotky. Lil ASH na spev nikdy nechodila
  • Svoj prvý song vydala pred štyrmi mesiacmi. Jej hudobný vzor je Separ
lil_ashley_official
Instagram/lil_ashley_official
  • V škole rapu má samé jednotky. Lil ASH na spev nikdy nechodila
  • Svoj prvý song vydala pred štyrmi mesiacmi. Jej hudobný vzor je Separ

S hudbou síce vyrastala, ale rapovať začala len nedávno. Má osem rokov a na spev nikdy nechodila. Napriek tomu je Lil ASH hviezdou na rapovej scéne. Ashley má obrovský potenciál. To, že začala už v tak mladom veku je jej veľkou výhodou.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 🔥🔥Lil_ASH🔥🔥 (@lil_ashley_official)

Najmladšia na scéne

Svoj prvý song vydala pred štyrmi mesiacmi a okamžite si získala obrovský fanklub. V klipe spieva o 500-eurovkách a nechýbajú ani zbrane či luxusný Mercedes.

„Ako náhle dôjdeme na pľac točiť, je to úplne iné dieťa. Nemá problém dirigovať kameramana. Niekedy máme pocit, že sa narodila pre kameru a hudbu,“ vyjadril sa hrdý otec.

Ako však na klip reagovali rodičia? Nevideli v ňom problém? „No možno to bolo trochu moc, ale išlo o hračku a blok s potlačou 500-euroviek a hlavne to bolo brané ako zábava. Prvý song bol hlavne pre jej radosť. Nikto nečakal taký boom,“ objasňujú. 

Rapový samouk

Najmladšia na „javisku“ je rapový samouk a jej vernými tútormi sú rodičia, ktorí ju podporujú. Nemajú strach, že školáčka v tak mladom veku „uletí“?

„Keď sa bude zdať, že si akosi príliš chce ulietať, nie je problém jej to všetko stopnúť a nechať na neskôr. Ale zatiaľ nemám pocit, že by to tak malo byť. Hlavne si to užíva a baví ju to,“ vyjadril sa otec speváčky.

Aless: Nezaujíma ma, čo bolo včera. Dnes som tu, cez to všetko s úsmevom na tvári (ROZHOVOR)

Nad hejtermi mávne rukou

Život umelca sa nezaobíde bez hejterov. Tým sa nevyhla ani Ashley a jej rodičia, ktorí sa stretli aj s tým, že sa na dcére chcú len nabaliť a zarobiť si. 

„Je nám ľúto, že niekto to nechápe. My svoju dcéru podporujeme a nechceme na nej zarábať a kto je z brandže vie, čo to obnáša, keď niekto začína. Náklady sú väčšie ako zisk. Koľkokrát ten minimálny zisk stačí len na master mix. Ale na také reakcie radšej nereagujeme,“ hovorí otec osemročnej raperky. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 🔥🔥Lil_ASH🔥🔥 (@lil_ashley_official)

Čo hovorí mladá raperka na nepríjemné komentáre? „Vie o nich, no len nad nimi mávne rukou. Vysvetlili sme jej, že všetko nové je hejtované. Je dosť rozumná, tak chápe veľa vecí.“

Lil ASH má na konte už štyri skladby. S textami jej zo začiatku pomáhal bratranec, no už sa snaží ich písať sama. „Ako otec jej pomáham. Podľa mňa má čas si úplne sama písať texty. Musí si ešte to detstvo užívať a nie je nič zlé na tom, že si úplne sama nepíše texty. Nie je jediná. Tým myslím už napríklad dospelé speváčky, čo je úplne normálne,“ objasnil otec Ashley.

Ashley je len tretiačkou na základnej škole. Spolužiaci i učitelia ju veľmi podporujú a tešia sa z jej úspechu. Ako však samotná Ashley vníma popularitu? „Zatiaľ je vo veku, že má obrovskú radosť z toho, keď ju niekto spozná a teší sa zo svojho fans.“

Jej vzorom je Separ

Hudobným vzorom pre Ashley je jednoznačne Separ. Ako sama vraví: „Sepi je Sepi.“ Dostala Ashley už aj ponuku na feat od niekoho z domácej rapovej scény? „No už mala ponuku, ktorú zatiaľ odložila. Má sľúbenú jednu, zatiaľ na tom pracuje, ale viac nebudem prezrádzať.“

Ashley si vytvorila svoju komunitu už aj na Instagrame, kde ma 25-tisíc followerov. Dovolili by však rodičia tretiačke samotnú propagácie pre nejakú značku?

„Ak by išlo o nejakú značku vhodnú jej veku, prečo nie, ale hlavne by to musela chcieť sama.“ 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 🔥🔥Lil_ASH🔥🔥 (@lil_ashley_official)

Aké má plány? „Nedá sa povedať, že my máme plány. Pokiaľ ju to bude baviť a bude to sama chcieť, má našu veľkú podporu. V budúcnosti plánujeme EP-čko, no ešte tomu dáme trochu času, ozrejmil na záver rozhovoru otec osemročnej Ashley.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK