Oslobodená spod obžaloby. Nora Kabrheľová si môže vydýchnuť, na dôchodku spúšťa úplne nový biznis

  • Nora Kabrheľová bola oslobodená spod obžaloby
  • V súčasnosti má nový biznis
nora mojsejová kabrheľová
Nora Kabrheľová TASR/František Iván
  • Nora Kabrheľová bola oslobodená spod obžaloby
  • V súčasnosti má nový biznis

Košický mestský súd oslobodil Eleonóru Kabrheľovú a košického exekútora Karola Mihála spod obžaloby. Čelili obvineniam zo skutku pre pokračujúci zločin skrátenia dane a poistného formou spolupáchateľstva. Súd rozhodol, že neexistujú dôkazy potvrdzujúce, že skutok, pre ktorý boli stíhaní, sa naozaj udial.

TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Anna Pančurová.

„Proti rozsudku sa prokurátor odvolal v neprospech oboch obžalovaných. Rozsudok tak nie je právoplatný,“ uviedla hovorkyňa. O odvolaní bude rozhodovať krajský súd.

Oslobodzujúci verdikt bol vynesený v utorok 7. mája. Obžaloba tvrdila, že počas troch mesiacov v roku 2013 boli vyhotovené fiktívne faktúry, na základe ktorých bol neoprávnene uplatnený odpočet DPH na daňovom úrade. Tým mala vzniknúť škoda presahujúca 18-tisíc eur.

Faktúry sa týkali poradenských služieb, ktoré mali byť poskytnuté košickému exekútorovi, jeho dcére a tiež súdnej exekútorke, a to celkovo za približne 900 hodín. Tie mala poskytovať konateľka súkromnej spoločnosti „Nora“ Kabrheľová, predtým Mojsejová.

Účtovníčka spoločnosti, ktorá faktúry vystavila, v minulosti súhlasila s uzavretím dohody o vine a treste v rámci tejto kauzy.

Súdne pojednávanie bolo niekoľkokrát odložené. Začalo sa v marci 2018. Obe obžalované strany svoju vinu popreli. Exekútor Mihál na súde uviedol, že poradenstvo, na ktoré sa vzťahujú účtovné doklady, bolo skutočne poskytnuté a prebiehalo v rôznych formách.

Napríklad cez osobné stretnutia, telefonické rozhovory, fax, ale aj prípravou písomných materiálov a analýz – či už ústnych alebo písomných.

Kabrheľová má nový biznis

Ako informuje portál femm patriaci pod Interez, kontroverzná, no zároveň u mnohých obľúbená „Nora“ Kabrheľová má nový biznis. Vo veku 65 rokov začala predávať ručne háčkované kabelky.

Prakticky ihneď za jej podarilo získať zákazníkov. Na Instagrame ju totiž sleduje cez 100-tisíc účtov a práve cez sociálnu sieť svoje produkty predáva.

Zákazníkov upozorňuje, že ide o ručnú prácu. Tá podľa nej niečo stojí, háčkovať zvykne vraj už od piatej rána. Kabrheľová bude mať aj vlastné logo, ktoré začne pripínať na všetky kabelky. Doterajším zákazníkom svoj odznak pošle dodatočne, sľúbila.

Noru Kabrheľovú, predtým známu ako Mojsejovú, ľudia poznajú najmä cez šou Nákupné maniačky.

Zdroje: femm, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá