Ostaň fit počas dovolenky vďaka overeným trikom. Cestovateľ Šimon radí, ako si ju užiť aj vychutnať

  • Šimon Pavliščák vie, ako si udržať svaly všade vo svete
  • Prezradí ti, ako nenabrať dovolenkové kilá
Šimon Pavliščák
Archív Šimon Pavliščák
  • Šimon Pavliščák vie, ako si udržať svaly všade vo svete
  • Prezradí ti, ako nenabrať dovolenkové kilá

Šimon Pavliščák je mladý cestovateľ, ktorý je takmer každý mesiac na cestách. Najčastejšie cestuje v rámci Európy, pretože ako sám vraví, „nízkonákladovky“ umožňujú cestovanie za prijateľné ceny. Jedna z vecí, ktorých sa však na svojich cestách nikdy nevzdáva, je fyzická aktivita. Poradí ti, ako ostať fit, nech už si kdekoľvek vo svete. 

Hoci väčšinu času trávi v Európe, sem-tam si zaletí aj do vzdialenejších destinácií. V posledných rokoch viackrát navštívil USA, a to konkrétne Havajské ostrovy, Miami, Texas či New York. „Okrem lietadla cestujem aj autom, pretože aj tzv. road tripy majú svoje veľké čaro a prinášajú úplne iný pocit a rozmer z cestovania. Takto som precestoval napríklad pobaltské krajiny – Litvu, Lotyšsko, Estónsko,“ prezradil nám.

Čo sa týka cvičenia počas svojich ciest, nech už sa nachádza kdekoľvek, základom je pre neho vždy zdravá strava a pohyb. „Vždy, keď cestujem, vyhľadávam lokálne jedlá, keďže milujem jedlo a chcem vedieť, čo kde ako chutí. Veď kto by nechcel ochutnať tradičnú taliansku pizzu v Taliansku, croissanty, syry či pečivá vo Francúzsku, čevapi na Balkáne či rôzne fastfoody v USA?“

Šimon sa lokálnym jedlám rozhodne nevyhýba, no ani sa neprejedá. Pri cestovaní sa snaží udržiavať systém 80:20, teda 80 percent jeho jedálnička vždy tvorí zdravá strava a zvyšných 20 percent predstavujú rôzne pochúťky, ktoré, jednoducho, tešia chuťové poháriky.

O to, ako ostať na cestách v najlepšej možnej kondícii a nenechať dovolenkové kalórie pridať zbytočné kilá, sa podelil s našou redakciou. Spoločne ti prinášame overené tipy, ktoré ti zachránia figúru a zdravú rutinu. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá