Pacifický kábel od Googlu prinesie obrovské možnosti

  • Google vytvoril nový pacifický kábel na prepojenie Spojených štátov a Ázie.
google titulna
  • Google vytvoril nový pacifický kábel na prepojenie Spojených štátov a Ázie.

Projekt bol prvýkrát ohlásený v auguste 2014, jeho konštrukcia a testovanie bolo odvtedy ukončené a kábel je pripravený na prácu. Mal by byť spustený dnes, 30. júna. Počas dvoch rokov príprav sa Google dal dokopy s ďalšími internetovými korporáciami, aby spoločne vytvorili a zlepšili medzikontinentálnu komunikačnú infraštruktúru.

Screen Shot 2016-06-30 at 10.17.31

Kábel bol nazvaný Faster (rýchlejšie), pretože slovo „faster“ bolo najpoužívanejšie v tímoch ktoré pripravovali toto prepojenie a chceli posunúť komunikáciu na novú úroveň. Faster sa tiahne z Oregonu do Chiba a Mie v Japonsku.

Síce je to spojenie len troch miest, v Štátoch pokrýva celé východné pobrežie a v Japonsku má Faster kapacitu na pripojenie ďalších ázijských metropol. Kábel je zatiaľ jediný svojho druhu a je schopný prenosu dát rýchlosťou 60 TB/s a má dramaticky zvýšiť možnosti sieťového pripojenia.

Pre Google nie je Faster jediný veľký projekt tohto druhu, takisto už v minulosti spojazdnili káblové spojenie medzi Spojenými Štátmi a Južnou Amerikou a medzi Japonskom a zbytkom Ázie. Google sa snaží mať pod kontrolou a prinášať čoraz viac svetovej sieťovej infraštruktúry na národnej aj medzinárodnej úrovni.

zdroj: theverge.com zdroj titulnej fotografie: top500stanford.wordpress.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech