Padli už dve trestné oznámenia. Nicholsonová a Dostál pátrajú po zlodejovi, ktorý Ficovi ukradol 50 000 eur

  • Lucia Ďuriš Nicholsonová včera avizovala, že podá trestné oznámenie v súvislosti s krádežou v centrále SMERU-SD
  • Ondrej Dostál už trestné oznámenie v tejto veci podal
  • Zároveň podal trestné oznámenie, ktoré má preveriť, či Robert Fico nespáchal trestný čin tým, že trestný čin neoznámil
TASR/Jakub Kotian, TASR/Jaroslav Novák, TASR/Jakub Kotian
  • Lucia Ďuriš Nicholsonová včera avizovala, že podá trestné oznámenie v súvislosti s krádežou v centrále SMERU-SD
  • Ondrej Dostál už trestné oznámenie v tejto veci podal
  • Zároveň podal trestné oznámenie, ktoré má preveriť, či Robert Fico nespáchal trestný čin tým, že trestný čin neoznámil

Na verejnosť unikli obrazovo-zvukové nahrávky, na ktorých je zaznamenané stretnutie bývalého premiéra Roberta Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, advokáta Mareka Paru, syna bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara a otca oligarchu Norberta Bödöra na chate pri Leviciach. 

Poľovnícku chatu mala monitorovať polícia v súvislosti s podozrením z pytliactva. Súhlasil s tým Okresný súd v Nitre. 

Vďaka „druhej Gorile“, ktorú zverejnil portál Aktuality, sme sa dozvedeli, že sa na chate diskutovalo o aktuálnych kauzách, ale Robert Fico sa zdôveril aj s tým, že ho okradli. V čase, keď bol Fico na dovolenke v Grécku, mal neznámy páchateľ vykradnúť Ficovu kanceláriu v centrále strany SMER-SD na Súmračnej v Bratislave. 

Ako uvádza Denník N, Fico mal prehlásiť, že mu ukradli 50 000 eur a zlaté mince. „Podľa mňa išli po nejakých papieroch. Ale zobrali mi peniaze, zobrali mi nejaké zlaté mince, som tam mal, a ďalšie a ďalšie veci, takže veselé, veselé,“ mal to okomentovať Robert Fico.

Robert Fico krádež nenahlásil. „Lebo komu budem vysvetľovať, že som mal 50-tisíc v kancelárii, alebo niečo podobné,“ mal údajne povedať Tiborovi Gašparovi.

Ak by sa voľby konali dnes, volil by som...

Spravodlivosť zobrali do rúk koaličný poslanec a europoslankyňa

Ako sa hovorí, v núdzi poznáš priateľa – keďže Robert Fico krádež neohlásil, pomôcť dolapiť páchateľa mu chcú ostatní. 

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová včera oznámila, že podá trestné oznámenie v súvislosti s krádežou v centrále Smeru-SD na Súmračnej.

Zajtra sa obrátim s trestným oznámením na Generálnu prokuratúru, lebo som sa z dôveryhodného zdroja dozvedela o tom, že okradli Roberta Fica. Nemám rada, keď ublížia slabým a zraniteľným a bezúhonným,“ napísala na sociálnu sieť Facebook.

Nicholsonovú však predbehol poslanec NR SR Ondrej Dostál (OKS). Ten na svojom súkromnom Facebooku oznámil, že trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu krádeže 50-tisíc eur a zlatých mincí už podal. 

Nech si už o Robertovi Ficovi myslíme čokoľvek, ani on by nemal byť beztrestne okradnutý. Preto som dnes na územne príslušnú Okresnú prokuratúru Bratislava 2 podal trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu krádeže 50 tisíc eur a zlatých mincí z jeho kancelárie v centrále Smeru na Súmračnej,“ napísal.

NA ZDRAVÍČKO!!!!Zajtra sa obrátim s trestným oznámením na Generálnu prokuratúru, lebo som sa z dôveryhodného zdroja…

Posted by Lucia Ď. Nicholsonová on Tuesday, October 26, 2021

Lucia Ďuriš Nicholsonová na svojom Facebooku oznámila, že urobila presne tak, ako avizovala. Do jej príspevku pridala aj fotografiu oznámenia o podozrení z trestného činu krádeže.

„Keď niekomu ukradnú 50 tisíc eur a zlaté mince a on sa tvári, akoby mu ukradli 5 horaliek a nenahlási to na políciu, smrdí z toho veľký problém. Keď už sme sa dozvedeli priamo od obete, že ho okradli, nenecháme ho v tom predsa samého,“ uviedla na svojom Facebooku.
 

Keď niekomu ukradnú 50 tisíc eur a zlaté mince a on sa tvári, akoby mu ukradli 5 horaliek a nenahlási to na políciu,…

Posted by Lucia Ď. Nicholsonová on Wednesday, October 27, 2021

Jedno je málo 

Ako uvádza SITA, Dostál zároveň podal aj trestné oznámenie, ktoré má preveriť, či v súvislosti s krádežou nebol spáchaný aj trestný čin neoznámenia trestného činu.

A keď som tam už bol, pridal som ešte jedno trestné oznámenie. Nech sa preverí aj to, či v súvislosti s tou krádežou nebol spáchaný aj trestný čin neoznámenia trestného činu,“ uzavrel.

Zdroje: Aktuality, Denník N, Facebook/ Lucia Ďuriš Nicholsonová, Facebook/ Ondrej Dostál, SITA, Facebook/Lucia Ďuriš Nicholsnová

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie