Pat a Mat dnes oslavujú. Vieš, koľko má známa dvojica rokov?

  • Pat a Mat sú už s nami niekoľko rokov
  • Ikonická dvojica pred rokom do kín uviedla aj svoj prvý film
Zdroj: Wikimedia
  • Pat a Mat sú už s nami niekoľko rokov
  • Ikonická dvojica pred rokom do kín uviedla aj svoj prvý film

Seriál Pat a Mat určite poznášaj z detstva aj ty. Dvojica kutilov dnes oslavuje 43 rokov od vydania svojej prvej epizódy. Za seriálom stoja režisér Lubomír Beneš a karikaturista Vladimír Jiránek. Prvé epizódy pôvodného seriálu s názvom „…A je To! vznikli v pražskom Krátkom filme pre Slovenskú televíziu Bratislava.

Jen pro uživatele facebooku, zbrusu nový díl s Patem a Matem.

Gepostet von Pat a Mat am Donnerstag, 6. Februar 2014

V každej epizóde sa Pat a Mat snažia vyriešiť nejaký problém. Používajú pri tom rôzne, obvykle nevhodné nástroje a postupy, čo vedie k ešte väčším problémom. Ťažkosti nakoniec vyriešia tým najneefektívnejším spôsobom. Typickým znakom pre dvojicu je potrasenie rúk, na znak, že konečne niečo dobre spravili.

Pat je oblečený do žltého trička, na hlave má modrú rádiovku. Vždy vymýšľa rôzne spôsoby a metódy práce, ktoré väčšinou končia katastrofou. Našťastie, ale nie je na to sám, vždy mu príde na pomoc jeho priateľ Mat.

Ten nosí červené tričko a čiapku s brmbolcom. Pri svojich pokusoch má vždy po ruke svojmu priateľa Pata a pri spoločnom riešení obyčajného problému sa im stane vtipná príhoda.

Gepostet von Pat a Mat am Mittwoch, 20. November 2013

Sú nerozluční priatelia a nikdy sa na seba nehnevajú ani vo chvíli, keď sa im práca nedarí. Vždy optimisticky naladení s novým elánom sa púšťajú do nej znovu a znovu.

Humor, ktorý je využitý v príbehoch, je návodom k optimistickému prístupu k životu. Pat a Mat sa síce dostávajú do ťažkých situácií, ale nikdy sa nevzdávajú, pokiaľ sa problém nejakým nápaditým spôsobom nevyrieši. Pozitívne sú taktiež ich reakcie na chyby toho druhého, vždy iba zavrtia hlavou bez akýchkoľvek výčitiek.

K seriálu neodmysliteľne patrí aj jeho zvučka, ktorú zložil Petr Skoumal. Zvučka obsahuje iba ústrednú melódiu a zvuk fúkacej harmoniky.

Pat a Mat v kinách

Vďaka neexistujúcim dialógom sa stal seriál svetovým. Do roku 2019 bolo uvedených 111 epizód, ktorých okrem Slovenska a Česka odvysielalo viacero európskych krajín.

Ak sa ti cnie po nových, minulý rok vznikol dokonca aj film „Pat & Mat: opäť v akcii“. Je zlepencom deviatich epizód zo seriálu Pat & Mat nás baví.

Zdroj: Wikipedia, ČSFD.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK