Pellegrini zacítil v celoplošnom testovaní príležitosť. Chce ho spojiť so zbieraním hlasov na referendum za predčasné voľby

  • Peter Pellegrini dostal nápad, ako využiť celoplošné testovanie v jeho prospech
  • Igorovi Matovičovi tak kladie podmienky už aj on
Belgium_Europe_Budget640904684484
TASR/AP Ludovic Marin, Pool Photo via AP
  • Peter Pellegrini dostal nápad, ako využiť celoplošné testovanie v jeho prospech
  • Igorovi Matovičovi tak kladie podmienky už aj on

Agentúra TASR informovala, že ak vláda spraví celoplošné testovanie na nový koronavírus naraz na celom Slovensku počas jedného víkendu, expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) a jeho strana zrejme budú počas toho zbierať podpisy na referendum za predčasné voľby.

PELLEGRINI: Matovič je mikromanažér, neskúsený a ješitný, to sú najhoršie vlastnosti pre predsedu vlády

Pellegrini hovorí, že ak vláda spraví testovanie takýmto spôsobom, majú právo nechať ľudí stojacich v radoch na test vyjadriť sa, či chcú predčasné voľby. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo s tým, že vláda zlyháva.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) reagovala, že ak to ako expremiér urobí, bude to hrubé podkopávanie dôvery v štát, čo v tejto situácii nikomu nepomôže. Hovorí o zneužívaní situácie. Poukázala na vážnosť situácie s pandémiou aj na to, že sa vláda snaží prijať rozumné riešenie.

Pellegrini ozrejmil, že k zberu podpisov počas testovania nepristúpia, ak vláda prijme rozumný kompromis, napríklad testovanie najpostihnutejších regiónov a podobne. V takomto prípade to podľa vlastných slov nedovolí zneužívať na politický boj. Hovorí o „chúťkach premiéra“ a pochybuje, či ešte Igor Matovič (OĽANO) zvláda riadenie krajiny.

 Na otázku, či si vie Pellegrini v prípade predčasných volieb predstaviť vládu so Smerom-SD, odpovedal, že predčasné voľby nemusia automaticky znamenať „návrat koalície Hlas – Smer“. Na základe správania sa Smeru-SD k členom Hlasu-SD si to podľa vlastných slov zatiaľ predstaviť nevie.

Vyjadril sa aj k Lučanskému

V súvislosti so samovraždou bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského vidí Pellegrini nezodpovedané otázky. Počkať chce na ukončenie vyšetrovania a závery komisie. „Mne bude stačiť, keď nám naši kolegovia z komisie a generálny prokurátor predložia veci a povedia: ‚Takto sa to stalo, fakty na to ukazujú a nikto to nemôže spochybniť,'“ uviedol s tým, že potom bude povinnosťou všetkých to rešpektovať.

Kto bol Milan Lučanský? Mafiáni z 90. rokov sa pred ním triasli, skončil za mrežami kvôli úplatkom za pol milióna

Odmieta, že by on či exministerka vnútra Denisa Saková (Hlas-SD) vytvárali konšpirácie okolo prípadu. Mrzí ho, že ministerka hneď po zriadení komisie s členmi podpísala dohody o mlčanlivosti, no ešte v ten deň sama verejne komunikovala o viacerých veciach z prípadu.

Kolíková reagovala, že Lučanskému neboli vo väzbe obmedzované práva. Vysvetlila, že bol v kolúznej väzbe, a preto mal obmedzený kontakt s inými osobami. Na Pellegriniho výčitku o zverejnení viacerých informácií z prípadu odpovedala tým, že tak urobila pre mnohé dezinformácie, ktoré sa okolo prípadu začali vytvárať a ktoré podľa nej ničomu neprospievajú. „Opakovane to zneužívate,“ adresovala Pellegrinimu.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech