Perly východného Slovenska. Týchto 5 čarovných miest musíš skrátka navštíviť 

  • Aj východné Slovensko má návštevníkom, čo ponúknuť a nemyslíme tým tradičné Košice či Bardejov.
  • Preskúmajte zaujímavé stavby a užite si výhľad až na naše veľhory
BeFunky-collage (1)
wikimedia.org, FB Rekreačný areál Lysá Hora
  • Aj východné Slovensko má návštevníkom, čo ponúknuť a nemyslíme tým tradičné Košice či Bardejov.
  • Preskúmajte zaujímavé stavby a užite si výhľad až na naše veľhory

Východ Slovenska nie je len historické centrum Košíc, kúpeľné mesto Bardejov, Kežmarok či svetoznáma Levoča, ktorá je zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Regióny na východnom Slovensku ponúkajú zaujímavé stavby od zrúcanín hradov cez železničné viadukty až po slovenské more s krásnou prírodou. Tieto očarujúce miesta patria k obľúbeným dovolenkovým destináciám miestnych aj turistov. Ak si ich ešte neobjavil, vyskúšaj niektorý z tipov StartitUP, kde si dokonale oddýchneš od smogu, áut a uponáhľaných pracovných dní.

Vyhliadková veža v Zlatníku

Dedina medzi Prešovom a Vranovom nad Topľou skrýva vyhliadkovú vežu, ktorú otvorili len pred niekoľkými mesiacmi. Zaujímavé miesto najmä svojím výhľadom je novou atrakciou pre turistov, ale aj domácich. Veža je postavená na úpätí Slanských vrchov, odkiaľ môžu jej návštevníci pozorovať okolitú prírodu. Ak je pekné počasie, tak dovidieť až na vrcholky Tatier. Za vstup sa nič neplatí, preto niet divu, že táto stavba je mimoriadne obľúbená.

Zaplavený lom v Skrabskom

O dve dediny ďalej v Skrabskom sa môžete pokochať tyrkysovou vodou v kameňolome. Tá dokonale nahrádza slovenské more.

Viac čítaj TU>> More ani nepotrebujeme: 5 tipov na výlety k vode, ktoré máme tu na Slovensku 

Lysá Hora v obci Vyšný Kazimír  

Osvieženie prináša rekreačný areál Lysá Hora vybudovaný pri rybníku obce Vyšný Kazimír. Bio kúpalisko, amfiteáter pre 600 hostí, zvonica, ktorá sa rozozvučí pri podujatiach či výstava starých veteránov. To všetko ponúka zaujímavý priestor, ktorý je ozdobou celej dediny. Vstupné na celý deň sa pre dospelého pohybuje okolo 3 eur a pre dieťa 1,5 eur.

Gepostet von Rekreačný areál Lysá Hora am Sonntag, 9. April 2017

 

Liečivé účinky Sivej brady

Ak sa vyberiete na Spišský hrad, tak určite navštívte aj rozprávkové miesto s názvom Sivá brada. Travertínová kopa, z ktorej vyviera minerálny prameň má liečivé účinky na tráviace problémy. Biela snehová prikrývka alebo pre mnohých aj škvrna z peny sa každý rok rozširuje. Spôsobuje to najmä únik oxidu uhličitého. Miesto ako stvorené na fotku má niekoľko prameňov po celom kopci, ktoré strážia kaplnku s čarovnou atmosférou.

Fotogenický Hanušovský viadukt

Milovníci vlakov a dobrých záberov by mali pri ďalšom unikáte zbystriť pozornosť. Najväčší viadukt  v strednej Európe je obkolesený prírodou. Postavili ho väzni z koncentračného tábora a jeho slávnostné otvorenie mal na starosti Jozef Tiso. Technická pamiatka v tvare oblúka je najdlhším železničným mostom na Slovensku, ktorý ľudom slúži už od roku 1943. Fotogenický viadukt nemôžete počas cesty autom minúť, keďže sa nachádza v meste Hanušovce nad Topľou, teda spojnici medzi tretím najväčším mestom na Slovensku a zvyškom východu.

Čarovná scenéria prírody v Zámutove

To, že je na Slovensku veľmi bohatá a krásna príroda vieme. Niektoré miesta jej majú menej a iné zase prekypujú zaujímavými scenériami, ktoré nenájdete ani v zahraničí. Ak práve nemáte cestu okolo nejakého národného parku a nachádzate sa na východnom Slovensku, tak určite navštívte skalné mesto Zámutovské skaly a prírodnú rezerváciu Zámutovská jelšina. Na týchto miestach nájdete všetko od „botanickej až po zoologickú záhradu,“ avšak vo voľnej prírode. Okrem toho je lokalita veľmi vyhľadávanou medzi skalolezcami, ktorí si obtiažnosť rôznych trás vždy dobre premyslia.

Bonus: Zachovalý Kapušiansky hrad a zrúcaniny hradu Čičva

Nad cestou do Bardejova sa týči zrekonštruovaný Kapušiansky hrad s výhľadňou, ktorá tam pribudla len niekoľko rokov dozadu. Na turistickú zrúcaninu sa kedysi dalo dostať zadarmo. Ak si však chcete vychutnať výhľad na malebný Prešov či Bardejov, tak zaplatíte symbolickú sumu 1 euro. Všetky vyzbierané peniaze idú na pretrvávajúcu rekonštrukciu hradu.

Z hradu Čičva sa zachovalo len veľmi málo, avšak jeho návšteva stojí za to. Ak odparkujete auto pod hradom v obci Sedliská, tak sa môžete tešiť na nenáročnú desaťminútovú prechádzku s krásnym výhľadom. Hrad bol postavený ako stráž, ktorá mala kontrolovať obchodnú cestu do Poľska. Okrem toho je známy aj tým, že nejaký čas patril grófke Alžbete Báthoryovej.

View this post on Instagram

Hrad Čičva je ideálnou prechádzkou aj pre rodiny s deťmi. 👨‍👩‍👧‍👦Veľké parkovisko pod hradom, hore ste zhruba za 10 minút, k dispozícii máte niekoľko ohnísk. 😊 Keďže hrad sa nachádza neďaleko vodnej nádrže Domaša, výlet si môžete v lete spojiť napríklad aj s kúpaním. 🏊‍♀️ . Od roku 2014 na hrade prebiehajú rekonštrukčné práce občianskeho združenia Pro futuro, ktoré sa snaží pamiatku z 13. storočia zachovať aj pre ďalšie generácie.👍Pod hradom nájdete aj hrobku, ktorá pripomína starý kaštieľ. Dovnútra sa ale nedostanete. Len pre zaujímavosť, Hrad Čičva kedysi vlastnila aj Alžbeta Báthoryová. 😉 #cicva #hradcicva #hrad #vranovnadtoplou #sedliska #slovenskehrady #naseslovenske #praveslovenske #slovenskonafotke #turistikanaslovensku #turista #profuturo #nature #castle #sunnyday #nofilter #krajina_hradov #slovensko #slovenskojekrasne #vyletslovenskom #vyletsdetmi #slovenskobezfiltrov #tripnadnes #cestujemczsk #slovakiatravel #spoznavamslovensko

A post shared by Lea (@lea_heilova) on

 

zdroj: vypadni.sk, zamutov.sk, slovakia.travel,severovychod.sk , FB Rekreačný areál Lysá Hora 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá