Pervitín a obrovské peniaze. NAKA pri drogovej akcii zatýkala vo veľkom

  • Národná kriminálna agentúra zasahovala v okrese Lučenec
  • Vyšetrovateľ obvinil niekoľko osôb
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Facebook/Polícia Slovenskej republiky
  • Národná kriminálna agentúra zasahovala v okrese Lučenec
  • Vyšetrovateľ obvinil niekoľko osôb

Polícia Slovenskej republiky počas dnešného dňa informovala o ďalšej protidrogovej akcii. Tá prebehla na strednom Slovensku.

Pervitín zabezpečovali od roku 2018

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry z drogovej trestnej činnosti obvinil tri osoby. V rukách polície mali skončiť aj s drogami.

„V okrese Lučenec zasahovala národná kriminálna agentúra. Išlo o zaisťovacie úkony s cieľom zadržať podozrivých a zaistiť veci dôležité pre trestné konanie. Obvinení mali od roku 2018 zabezpečovať pervitín a distribuovať ho dílerom a konzumentom,“ objasňuje polícia.

Dodáva, že ich revírom mali byť prevažne okresy Lučenec, Veľký Krtíš, Poltár, Rimavská Sobota, Zvolen, Detva a Revúca.

81-tisíc eur v hotovosti

Počas domových prehliadok polícia našla takmer 100 g drogy, konkrétne pervitínu vysokej kvality a čistoty. Z neho bolo možné pripraviť až 1 900 dávok v hodnote 5-tisíc eur.

„Zaistili sme tiež zariadenia a prostriedky na váženie a balenie drog spolu s 81-tisíc eur v hotovosti, kde máme dôvodné podozrenie, že sú výnosom z drogových obchodov,“ informuje na sociálnej sieti Polícia Slovenskej republiky.

Na akcii NAKA spolupracovali policajti z pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. Tí poskytli kriminalistických technikov aj psovodov.

„Vyšetrovateľ už obvinil Jána B. (49) z Gregorovej Viesky, Eduarda B. (37) z Tomášoviec a Petra L. z Lehôtky. Sudca pre prípravné konanie vzal všetkých troch do väzby. V prípade dokázania viny hrozí jednému z nich trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov u dvoch na 3 až 10 rokov,“ uzatvárajú.

Zdroj: Facebook/ Polícia SR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech