Peter Pellegrini: Vláda hrá perverzné divadlo. K výmene premiéra nedôjde

  • Peter Pellegrini vyzval vládu, aby začala okamžite konať
  • Tvrdí, že vláda ľudí zavádza a k výmene premiéra nedôjde
Pellegrini
TASR / Jakub Kotian
  • Peter Pellegrini vyzval vládu, aby začala okamžite konať
  • Tvrdí, že vláda ľudí zavádza a k výmene premiéra nedôjde

Peter Pellegrini dnes vyzval vládu, aby začala okamžite konať. Ak tak neurobí okamžite, mala by podľa Pellegriho slov podať demisiu. Tvrdí, že vláda hrá divadlo a chcú odpútať našu pozornosť hádkami a nezhodami. Myslí si, že v konečnom dôsledku rekonštrukcia vlády nebude a premiér zostane premiérom.

Zajtra bude deň, kedy sa objavil prvý nakazený koronavírusom. Dnes sme, žiaľ, v situácii, kedy nemôžeme konštatovať, že tento boj zvládame. Musíme skonštatovať, že k dnešnému dňu už máme viac ako 7 a pól tisíc obetí. Už 21. deň vedieme svetový rebríček v počte úmrtí na milión obyvateľov.“

Konflikt s Ukrajinou sa vyostruje. V Charkove posprejovali slovenský konzulát nápisom „Vymeníme Slovensko za Krym“

Tvrdí, že vláda nerieši situáciu, ale uchýlila sa k taktike „chlebu a hry.“ Chlieb však ľudom neponúka a v posledných dňoch predvádza „perverzné predstavenie,“ ktoré má na odpútanie pozornosti ľudí od vysokého percenta úmrtnosti. 

Predstaviteľov vlády nazval hercami

Podľa Petra Pellegriniho je Igor Matovič špičkovým hercom. „Najväčšie divadlo hral so Sputnikom.“ Ale podľa slov bývalého premiéra SR hrá ten súčasný premiér divadlo, aj s členmi svojej vlády. Tvrdí, že ak by tomu bolo inak, už dávno by odvolal človeka, ktorého viní za veľké množstvo obetí. Narážal tým na Matovičove obvinenia adresované ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi.

Pellegrini avizuje, že nepríde zmena v premiérskom kresle a sú to len obyčajné „teátra“. „Nestane sa nič. Premiér zostane premiérom. Vedomý si svojej sily v parlamente si poutiera viete čo s každým, kto mu je nepohodlný. Neudeje sa nič.

COVID-19 opäť vyčíňa v parlamente. Len 38-ročný poslanec bojuje v nemocnici o život

Ďalej ako herca častoval aj Richarda Sulíka. „Bol odporcom mnohých nariadení, no aj tak bolo všetko podľa Igora Matoviča. Minister hospodárstva neurobil nič. Jediným jeho víťazstvom, bolo presadenie otvorenia záhradkárstiev.“ Herečkou nazval aj Veroniku Remišovú, no jej to odpúšťa. „U nej to aj chápem, tá má na to aj čiastočné vzdelanie.“ 

Experti na digitalizáciu

Peter Pellegrini vyzval členov hnutia Sme rodina, aby sa dohodli na postupe rekonštrukcie vlády skôr ako v avizovanú stredu. Výhovorku, že sú v karanténe, nepovažuje za relevantnú. „V tomto štáte máme internet,“ usmernil členov hnutia Sme rodina Peter Pellegrini. 

Tlačová beseda na tému: Divadlo vládnej koalície

Tlačová beseda na tému: Divadlo vládnej koalície

Posted by Peter Pellegrini on Friday, March 5, 2021

Vláda by podľa neho mala začať okamžite konať. „Milá vládna koalícia, ak nie ste schopní sa dohodnúť, nehrajte tu na nás teátra. Ak je jasné, že premiér zostane premiérom a strana Za ľudí sa zlikviduje alebo chce vláda vládnuť menšinovým spôsobom, nech to premiér povie. A nech prevezme naspäť zodpovednosť. Ak to nevie urobiť za 24 -48 hodín, tak nemá čo sedieť na stoličke predsedu vlády.

Peter Pellegrini na tlačovej konferencii oznámil, že počet podpisov občanov pod petíciu za vyhlásenie referenda o predčasných parlamentných voľbách sa blíži k číslu 200-tisíc. Ak bude vyzbieraný dostatočný počet podpisov, Pellegrini vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby čo najskôr referendum vyhlásila.

Zdroje: TK Hlas, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK