Pioneers sa stáva exkluzívnym podujatím. Podporí účasť 500 startupov!

  • Organizátor slávneho Pioneers Festival vo Viedni oznámil veľké zmeny v podpore startupov. Donútený bol zrejme obrovským záujmom startupov o udalosť.
image_1447584015.jpeg
  • Organizátor slávneho Pioneers Festival vo Viedni oznámil veľké zmeny v podpore startupov. Donútený bol zrejme obrovským záujmom startupov o udalosť.

 

Pioneers spúšťa program Pioneers500 na podporu úspechu startupov. Bude aktívne podporovať 500 inovatívnych technologických early-stage startupov a hradiť im účasť na Pioneers Festivale. Získajú tak kontaky na technologickú komunitu, ktorú Pioneers vybudovalo. Korporácie, investori a poskytovatelia služieb na udalosti musia taktiež prejsť aplikačným procesom, aby dostali do komunity a n festival pozvánku. Môžeme teda povedať, že z Pioneersu sa istým spôsobom stáva exkluzívny klub.

 

 

„Keď sme v roku 2009 začali s podporou inovatívnych podnikateľov, viedlo to k vytvoreniu Pioneers Festivalu. Spočiatku sme na uskutočnenie akcie potrebovali podporu zúčastnených, našim cieľom bolo však od začiatku ponúkať startupom podporu bez podmienok. Teraz sme toho schopní.“ vysvetlje spoluzakladateľ a CEO Pioneers Andreas Tschas.

 

Pioneers bude plne hradiť všetky poplatky udalosti, ktoré zahrňujú zúčastnenie sa dvoch členov z každého startupu na Pioneers Festivale. Zúčastnení majú šancu naviazať nové kontakty a stať sa ‚Pioneerom roka‘. Jednotlivé startupy volí samotná organizácia Pioneers v spolupráci s medzinárodnými akcelerátormi.

 

 

Šancu dostáva každý startup na svete, ktorý doposiaľ nezískal financovanie vyššie ako 3 milióny a jeho projekt poskytuje inovatívne riešenie v jednom zo siedmych ekosystémov. Startupy sa môžu prihlásiť do polnoci 30. marca 2016. Jednotlivé startupy budú zvolené podľa kvality ich prihlášky a projektu. Sedem ekosystémov, do ktorých majú projekty zapadať sú: výroba a materiály, finančné služby, mobilita a doprava, biznis a produktivita, prírodné vedy a agrikultúra, energia a nástroje/pomôcky.

 

Pioneers Challenge sa mení tiež. Porota zvolí 10 projektov z každého ekosystému, ktoré budú súťažiť o prvenstvo v samotnom Pioneers Challenge, aby sa stali ‚Pioneerom roka‘.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech