Pitie alkoholu je folklórom a cnosťou, za trávu ľuďom ničia životy. Neprimerané tresty za „joint“ vyhnali ľudí do ulíc

  • Spoločnosť ich vníma ako páchateľov, v skutočnosti ide o obete, povedala Barbora Kuchárová
  • Stand-up komik Marián Psár: „Je viac než jasné, že aj naši vládni predstavitelia fetujú. Fetujú peniaze a moc.“
  • Podujatie prišli verejne podporiť aj europoslanci Progresívneho Slovenska, Martin Hojsík a Michal Šimečka
img-8524
Startitup
  • Spoločnosť ich vníma ako páchateľov, v skutočnosti ide o obete, povedala Barbora Kuchárová
  • Stand-up komik Marián Psár: „Je viac než jasné, že aj naši vládni predstavitelia fetujú. Fetujú peniaze a moc.“
  • Podujatie prišli verejne podporiť aj europoslanci Progresívneho Slovenska, Martin Hojsík a Michal Šimečka

V Bratislave a v Košiciach sa konali zhromaždenia, ktorých cieľom bolo upozorniť na neprimerane vysoké tresty za držanie marihuany. Stretnutia sa sústredili najmä na príbehy ľudí, ktorých s rastlinou policajti prichytili a teraz si buď odpykávajú, alebo čelia desiatkam rokov vo väzení.

Podľa slov organizátorov išlo o protest za triezvu drogovú politiku, ktorý niesol názov „Sloboda pre Roba“. Robo je chlapec o ktorom sme už písali. Na protest sme sa šli pozrieť aj my.

Si za dekriminalizáciu marihuany na Slovensku?

Roba za pár gramov odsúdili na dvanásť a pol roka

V roku 2017 ho prichytili s 12 g marihuany. Výsledkom bol podmienečný trest na 30 mesiacov s odkladom na 36 mesiacov. Róbert, ktorého už väčšina z nás pozná pod prezývkou Robo, ďalej pracoval, stretával sa s kamarátmi, žil nekonfliktný život a podmienečný trest mu postupne plynul.

Býval so starými rodičmi, o ktorých sa staral až do ich smrti a neskôr si z platu financoval vlastný podnájom. 1.2.2019 ho však ho pri náhodnej razii v jednej košickej krčme opäť prichytili so 7,7 g marihuany.

Marihuanu medzičasom, po podmienke, užívať prestal. Krátko predtým, ako ho policajti chytili druhýkrát však bol na operácii kolena, ktoré ho často bolelo. Nezvykol si dávať bežné lieky a rozhodol sa pre prírodnú cestu.

V tom čase pracoval ako rušňovodič a služobne sa chystal do Bratislavy, kde veľa ľudí nepoznal a preto sa rozhodol, že si zaobstará naraz viac. Neskôr si marihuanu zabudol vybrať z vrecka a prichytila ho polícia. Odvtedy bol vo vyšetrovacej väzbe.

12.9.2020 bol odsúdený Okresným súdom v Košiciach na 12,5 roka nepodmienečne, informuje Sloboda pre Roba, iniciatíva, ktorá nesie rovnaké meno a vznikla podobne, na podporu a šírenie osvety o neprimeraných trestoch v danej veci.

zdroj: SIU

Prezidentský palác stále blokujú antivaxeri

Europoslanci z Progresívneho Slovenska, Martin Hojsík a Michal Šimečka pred pár týždňami spustili petíciu na dekriminalizovanie marihuany. V petícii sa venujú aj Robovi a podpísalo ju zatiaľ viac, než dvadsaťtisíc Slovákov. Obaja europoslanci prišli podujatie verejne podporiť.

Pôvodne malo podujatie prebiehať pred prezidentským palácom: „Symbolicky, na vyjadrenie toho, že za nami stojí prezidentka, keďže v tejto veci udelila už dve milosti,“ tvrdia organizátori.

Areál pred prezidentským palácom majú však stále zarezervovaný protestujúci nespokojní s vládou a s očkovaním, aj keď poslednýkrát protestovali začiatkom mesiaca. Aj to skončilo fiaskom.

Pochod prebehol hladko, bez komplikácií

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK