Pivná značka chce odstrániť vraky áut z ulíc Bratislavy, zariadi nimi letné autokino

  • Slovenskí zástupcovia českého výrobcu piva Excelent sa rozhodli odstrániť staré a nepoužívané autá z hlavného mesta
  • Umelci ako Barbora Idesová či Tomáš Bánik ich potom pretvoria na luxusné sedenie
Ilustračný obrázok (wikimedia, Eigenes Werk,/unsplash.com)
Ilustračný obrázok (wikimedia, Eigenes Werk,/unsplash.com)
  • Slovenskí zástupcovia českého výrobcu piva Excelent sa rozhodli odstrániť staré a nepoužívané autá z hlavného mesta
  • Umelci ako Barbora Idesová či Tomáš Bánik ich potom pretvoria na luxusné sedenie

Excelent je obľúbená značka českého piva, ktoré varia v plzenskom pivovare od roku 2008. Okrem varenia piva, sa ale firma venuje aj spoločenským témam. V roku 2014 spustila projekt s názvom „Podľa seba“, kde dostávajú šancu mladí a kreatívni ľudia, ktorí sa neboja posúvať existujúce hranice. Prinášajú príbehy inšpiratívnych ľudí ako napríklad členov kapely Billy Barman či snowboardistky Baši Števulovej.

Česká spoločnosť má svoje zastúpenie aj na Slovensku, a to konkrétne v Bratislave. Vo svojom najnovšom projekte ukazujú, že im záleží nielen na osudoch mladých ľudí, ale aj na meste, v ktorom pôsobia. Projekt je súčasťou kampane „Svojou cestou“ a Excelent sa rozhodol z ulíc Bratislavy odstrániť vraky a staré nepoužívané autá. Pri hľadaní takýchto vozidiel po hlavnom meste prosia o pomoc svojich fanúšikov.

zdroj: Ilustračný obrázok (pixabay.com)

„V Bratislave máme veľa áut, ktoré špatia toto mesto, ale hlavne zaberajú parkovacie miesta. A to nás trápi. Pošleme ich na taký trip, z ktorého sa budú tešiť všetci. Ale najprv potrebujeme vašu pomoc. Zverejnili sme video, kde hľadáme staré autá. Ak také poznáš, napíš nám do správy na Facebook alebo Instagram,“ vyzýva pivná značka na svojej facebookovej stránke.

Chcú nájsť čo najviac nepoužiteľných áut, ktorých jedinou úlohou je zavadzať, a potom oslovia ich majiteľov. Od tých, ktorí sa budú chcieť do projektu zapojiť, Excelent autá odkúpi. Následne ich v spolupráci so špičkovými slovenskými umelcami Barborou Idesovou, Hazim, Tomášom Bánikom a Victorom Vaunom. Bam premení na umelecké diela. Spraví z nich luxusné sedenie, ktoré bude súčasťou letného autokina.

zdroj: Ilustračný obrázok (pixabay.com)

„Chápeš, normálne z aút, ktoré predtým boli hnusné a zavadzali, urobíme top dizajnérske autosedačky v autokine. So všetkým ako sa na správne autokino patrí. Fajné pivko, čill, parádne filmy a môžeš pofelliť s kamošmi. Už sa nevieš dočkať,“ dodávajú. 

Excelent zatiaľ neprezradil, kde presne sa bude autokino nachádzať a priestory sú v procese riešenia. Najprv musia zozbierať dostatok materiálu na jeho zariadenie. V upútavke ku projektu nájdeš na konci videa aj moderného speváka Tomáša Hafnera.

Súčasťou projektu „Svojou cestou“ bol v minulom roku aj street art na Obchodnej ulici. Nevkusný reklamný plagát zakrývajúci celú budovu strhli a nahradili ho grafitmi a maľbou z dielne Viktora Fehera a Samuela Velebného. Umením chceli ľudí motivovať ku spolunažívaniu bez konfliktov, čo sa odráža na komunitnej a susedskej tématike vizuálu.

Zdroj: Facebook Excelent, Excelent

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech