Platba kartou v zahraničí ti môže výrazne spríjemniť cestovanie. Vieš ako na to?

  • Na svete je vyše 3,1 miliardy kariet Visa a 44 miliónov miest, kde kartou Visa zaplatíte. Prestante sa preto spoliehať len na hotovosť.
vis
stocksnap.io
  • Na svete je vyše 3,1 miliardy kariet Visa a 44 miliónov miest, kde kartou Visa zaplatíte. Prestante sa preto spoliehať len na hotovosť.

Správna platobná karta vám zjednoduší cestovanie vo svete, či už idete oddychovať, alebo za biznisom. Čo je dôležité si uvedomiť v súvislosti s platobnou kartou pred tým, ako odcestujete na svoju vysnívanú letnú dovolenku s kartou v peňaženke, či v mobile?   

Doma či v zahraničí, platím rovnako pohodlne a bezpečne

Kartou zaplatíte v zahraničí rovnako pohodlne, tak ako ste zvyknutí doma na Slovensku. Tiež môžete vyberať z bankomatu, sledovať svoje transakcie a mať detailný prehlaď o tom, ako to vyzerá s vašimi finančnými prostriedkami na účte. Znamená to tiež, že keď sa z dovolenky vrátite, môžete presne vidieť, kde ste tie všetky peniaze minuli.

 Foto:stocksnap.io

Čas stratený v zmenárňach

Čas, ktorý ste kedysi strávili vystávaním v zmenárňach a hľadaním dobrých kurzov môžete teraz využiť oveľa krajšie. Ak máte samozrejme so sebou platobnú kartu. Zároveň, keďže platíte častejšie priamo kartou a obmedzujete používanie hotovosti, je viac ako možné, že sa nevrátite domov s veľkými zbytkami miestnej meny.

 Foto:stocksnap.io

 

Bezpečnosť vašich peňazí.

Ako doma, tak aj v zahraničí je potrebné dodržiavať základné pravidlá bezpečného používania karty. Kartové transakcie sú v zahraničí zabezpečené rovnakými mechanizmami a banka sama monitoruje akékoľvek podozrivé používanie vašej platobnej karty.

Foto:stocksnap.io

František Jungr, manažér regionálneho rozvoja Visa: ,,Platiť kartou v zahraničí je dnes úplne bežné a mimoriadne bezpečné. Na tom, či bola platba vykonaná u nás alebo v zahraničí totiž nezáleží a všetky kartové transakcie sú zabezpečené na celom svete úplne rovnako. Jednou z mnohých výhod platenia kartou na cestách je napríklad dokonalý prehľad o vašich výdajoch či žiadne starosti s vyberaním dostatočného množstva hotovosti alebo hľadania zmenárne s výhodným kurzom.“

Prinášame preto zopár tipov, ako sa cítiť na dovolenke ako doma:

  •  Rozlišujte medzi debetnou a kreditnou kartou. Debetnou kartou vyberajte hotovosť z bankomatov, kreditná karta sa vám zas zíde pri rezerváciách či platbách za ubytovanie a v obchodoch.
  •  Využite Visa Travel Tools app. Aplikácia vám ukáže najbližší bankomat, aktuálny menový kurz, poskytne okamžitú asistenciu pri strate platobnej karty či napovie, na akých miestach sa dá a nedá platiť kartou. A ešte k tomu vám poskytne zľavy u vybraných obchodníkov po celom svete.
  • Ak cestujete do zahraničia, skontrolujte si denný limit a zvážte, či ho netreba zvýšiť alebo znížiť.
  •  Ak odchádzate na nezvyčajnú, či dlhšiu dovolenku, informujte o tom vašu banku – pomôže jej to pri monitoringu platieb z vášho účtu.

 Foto:stocksnap.io
  • Niektoré karty majú možnosť cestovného poistenia – môže byť súčasťou platobnej karty, takže si poistenie nebudete musieť zabezpečiť separátne.
  • Notifikácie v mobile – ak máte možnosť, určite si nastavte SMS notifikácie pohybov pri platbe kartou.
  • Ak kartu stratíte alebo vám ju ukradnú, zavolajte do vašej banky a zablokujte kartu, aby ste predišli zneužitiu karty.
  • A nakoniec – užite si dovolenku!

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Visa.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech