Po Chorvátsku zmenilo nečakane podmienky vstupu do krajiny aj Grécko

  • Pre dovolenkárov sa udiali dve kľúčové zmeny
  • Výnimka pre ľudí, ktorí prekonali COVID-19, sa skrátila
Grécko
Unsplash/Dragos Gontariu, Unsplash/Matt Artz
  • Pre dovolenkárov sa udiali dve kľúčové zmeny
  • Výnimka pre ľudí, ktorí prekonali COVID-19, sa skrátila

Len pred pár dňami sme ťa informovali o tom, že Chorvátsko, obľúbená dovolenková destinácia Slovákov, zmenila pravidlá vstupu. Tie sa týkali predovšetkým zavedenia COVID pasov, ktoré určujú pravidlá a výhody pre očkovaných a neočkovaných.

Na nové pravidlá upozornil portál ČT24. Pre všetky členské krajiny EÚ totiž platí, že musia rešpektovať digitálne či papierové COVID pasy. Následne si pre prišelcov môžu upraviť pravidlá pobytu ako je, napríklad, povinnosť testovania. Minca má dve strany, a preto sa reštrikcie musia nevyhnutne zmeniť aj pre neočkované osoby, ktorým sa cestovanie po území Európskej únie značne sťaží.

Do Chorvátska sa už tak ľahko nedostaneš. Podmienky na vstup do tejto krajiny sa rapídne zmenili

Po Chorvátsku sa pridalo aj Grécko. To vykonalo zmeny pre prišelcov autonómne. Týkajú sa dĺžky výnimky vstupu do krajiny pre osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19. Grécke autority znížili počet výnimky z 9 mesiacov na 180 dní. Na druhej strane tiež znížili zákaz vstupu do krajiny po prekonaní ochorenia z dvoch na jeden mesiac, informujú TV Noviny.

Nové pravidlá sa týkajú pozemnej a leteckej dopravy, pre lodnú ostávajú v platnosti predošlé.Minimálne šesť hodín pred príchodom lode do prvého gréckeho prístavu je kapitán lode povinný akýmkoľvek vhodným spôsobom oznámiť príslušnému prístavnému orgánu údaje týkajúce sa bezinfekčnosti cestujúcich na lodi ako vakcinácia, negatívny PCR test alebo potvrdenie/doklad o pozitívnom výsledku laboratórneho PCR alebo antigénneho testu v minulých 2 až 9 mesiacoch, informujú tamojšie úrady, píše TV Nova.

 
Zdroje: TV Nova, Startitup, TV Noviny

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech