Podnikanie je o viere, že to dokážete

  • Skutočná "game change" sa objaví, keď sa pustíte do neznámej inovácie alebo vytvoríte produkt, ktorý bol považovaný za nemožný.
image_1426758290.jpeg
  • Skutočná "game change" sa objaví, keď sa pustíte do neznámej inovácie alebo vytvoríte produkt, ktorý bol považovaný za nemožný.

 

Keď ste podnikateľ, je dôležité uvedomiť si, že kľúčovou hnacou silou biznisového rastu a trvalého úspechu je efektívny vývoj produktu. Pre väčšinu to znamená prísť s inováciou založenou na už existujúcom produkte.

Jednou z takýchto inovácií je aj niečo, čo pravdepodobne práve používate – osobný počítač. Či už je to desktop, laptop, tablet alebo smartphone, je na mieste povedať, že osobný počítač zmenil svet.

 

 

Takže aký je ten základný kľúč k takejto „disruptive“ inovácii? Je to jednoducho viera v nemožné. Môžete si myslieť, že tu hovoríme o myslení  „outside the box“, ale tu ide o niečo ešte vzdialenejšie. Myslieť mimo bežnej sféry si vyžaduje aplikáciu existujúcich ideí a možností riešení na určitý problém, ktorý ešte týmto spôsobom nebol riešený. Odtiaľ prichádza inovácia.

Viera v nemožné vás postaví na štartovaciu pozíciu na dráhe tvorby nemožného v realite a dáva vám silu preskúmať to, nájsť problém a predstaviť si možné riešenie, o ktorom iní ani len nesnívali. Ak už máte svoju nemožnú predstavu, začnite pracovať na tom aby sa stala možnou.

Skúsme si takúto inováciu práve teraz.

 

 

V príbehu Alica v krajine zázrakov, Alica hovorí: „Niekedy myslím na minimálne šesť nemožných vecí ešte pred raňajkami.“ Pre vás to nemusí byť práve pred raňajkami, ale stačí si sadnúť, zavrieť oči a snažiť sa myslieť na jedinú vec, ktorá je vo vašom vnímaní nemožná – hocičo.

Robil som toto cvičenie nedávno v posteli pred spaním. Tou nemožnou vecou, na ktorú som myslel bolo využitie telesného tepla človeka na udržanie tepla v spálni počas noci tak, aby mohol termostat znížiť priemernú výhrevnú teplotu. Toto by bol určite „gamechanger“ na mnohých úrovniach. Ako som tak rozmýšľal, napadlo ma, že by si to vyžadovalo istý spôsob zbierania telesného tepla a jeho následnú cirkuláciu naprieč izbou. Nemožné? Možno, možno nie.

 

O akej nemožnej veci ste už rozmýšľali vy? Je to skutočne nemožné? Možno a možno nie? Ale v konečnom dôsledku práve tieto myšlienky vás môžu viesť k tomu, že raz zmeníte svet. Kto vie?!

 

Zdroj: Rhett Power , inc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech