Polícia rieši záhadné úmrtie: Pri Rožňave našli nahé telo muža, oblečenie mal poukladané vedľa seba

  • V okrese Rožňava našli turisti telo muža
  • Polícia pátra po jeho totožnosti, neznáma je aj príčina smrti
  • Tragédiu sprevádzajú zvláštne okolnosti
polícia, policajný zásah, páska
Ilustračná foto., TASR/Jaroslav Novák
  • V okrese Rožňava našli turisti telo muža
  • Polícia pátra po jeho totožnosti, neznáma je aj príčina smrti
  • Tragédiu sprevádzajú zvláštne okolnosti

V okrese Rožňava našli vo štvrtok (1. 6.) telo muža. Nachádzalo sa na turistickej trase nad obcou Jovice v oblasti známej Devianskej skaly v Slovenskom krase.

Polícia v súčasnosti pátra po totožnosti nebohého. Podľa informácií RTVS a tvnoviny.sk telo našli priamo na turistickom chodníku, ktorý sa nachádza v ťažko dostupnom teréne. Záchranárov na to upozornili okoloidúci turisti. Na miesto dorazili policajti aj obhliadajúci lekár a následne ho rožňavskí hasiči previezli na dostupné miesto.

„Činnosť hasičov bola v suplovaní znášania osoby z neprístupného terénu, keďže disponujeme technickým vybavením, s ktorým sa to dá vykonať. Cesta, z ktorej sme prevádzali transport, bola v neprístupnom teréne pre bežné cestné vozidlá. Dalo sa tam dostať iba s vozidlom s pohonom všetkých štyroch kolies,“ cituje veliteľa zásahu Eleméra Kerekeša RTVS.

Bez oblečenia a násilia

Polícia nepátra len po totožnosti mŕtveho, ale aj po príčine jeho úmrtia. S tragédiou sa spájajú zvláštne okolnosti. Muž bol totiž obnažený, na sebe mal len ruksak a oblečenie mal poukladané okolo seba, píšu tvnoviny.sk. Nájdené telo patrilo staršiemu mužovi.

„Aj napriek tomu, že telo osoby bolo nájdené obnažené, osoba na sebe nemala žiadne viditeľné zranenia,“ uviedla pre TV Markíza košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Lekár zároveň vylúčil cudzie zavinenie, dodala hovorkyňa s tým, že presnú príčinu smrti ukáže pitva. Policajti už vo veci začali trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

„Bližšie okolnosti súvisiace s nálezom tela nebohého sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ cituje Ivanovú portál tvnoviny.sk.

Interpol pátra po identitách desiatok neznámych tiel. Pomôcť môžeš aj ty, viac zistíš na druhej strane >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: RTVS, tvnoviny.sk, archív SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá