Polícia vykonala rozsiahlu akciu, rozdávala pokuty v čiernom okrese. Niektorí Slováci opatrenia ignorujú

  • Rožňavský okres aktuálne patrí k čiernym okresom
  • Vo štvrtok sa tu konala policajná akcia, ktorá sa zamerala na dodržiavanie opatrení
  • Policajti zistili niekoľko priestupkov, odhalili aj porušenie karantény
Polícia
TASR/Lukáš Grinaj
  • Rožňavský okres aktuálne patrí k čiernym okresom
  • Vo štvrtok sa tu konala policajná akcia, ktorá sa zamerala na dodržiavanie opatrení
  • Policajti zistili niekoľko priestupkov, odhalili aj porušenie karantény

Podľa celonárodných kritérií COVID AUTOMAT-u je celé Slovensko stále v čiernej fáze. Regionálne indikátory však pre jednotlivé okresy určujú podrobnejšie rozdelenie do stupňov, kde platia regionálne opatrenia.

Rožňava, okresné mesto v Košickom kraji, je jedným z čiernych okresov. To teda znamená, že tu platia najprísnejšie opatrenia. Ak je to možné, ľudom sa odporúča pracovať z domu. V prípade, ak do práce potrebuješ ísť, musíš mať negatívny test na ochorenie COVID-19, ktorý nie je starší ako 7 dní. Cesta do iného okresu (okrem výnimiek) je zakázaná.

Niektorí nedokázali zdôvodniť svoju cestu

Ako agentúra TASR informovala, vo štvrtok popoludní sa na dodržiavanie protiepidemických opatrení zamerala rozsiahla policajná akcia.

Táto kontrola prebehla v celom Rožňavskom okrese, ktorý aktuálne patrí k okresom s najväčším rizikom šírenia ochorenia COVID-19. Cieľom bolo, čo najviac obmedziť neopodstatnený pohyb občanov.

covid automat 26. február
zdroj: health.gov.sk

„Policajné hliadky rôznych útvarov v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach skontrolovali takmer 400 občanov nielen na cestách, ale aj v mieste ich bydliska,“ informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Ako ďalej uviedla, 17 z nich nemalo platný negatívny test na ochorenie COVID-19, pričom až 9 osôb nedokázalo zdôvodniť svoju cestu.

Alkohol za volantom nezistili

Došlo aj k porušeniu nariadenej karantény. Polícia odhalila dve osoby, ktoré sa pohybovali vonku, aj napriek tomu, že sa mali izolovať. Informovala o tom agentúra TASR. 

Polícia sa venovala aj kontrolovaniu alkoholu za volantom, bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. V rámci kontroly policajti podrobili dychovej skúške 269 vodičov, no alkohol za volantom nezistili u žiadneho vodiča. Podarilo sa im však zistiť 15 priestupkov.

Odborníci: Jedinou cestou je urýchlený tvrdý lockdown, trvať musí niekoľko týždňov

Jedným z kontrolovaných vozidiel bolo auto značky Renault Clio, v ktorom sa viezli štyri osoby. Polícia pri ich kontrole zistila, že ani jeden z cestujúcich nemá platný certifikát o absolvovaní testu na ochorenie COVID-19, dokonca ani rúška.

Ako polícia odhalila, vodič tohto auta má uložený zákaz činnosti viesť vozidlá až do júla 2025. Navyše, evidenčné číslo bolo z iného vozidla.

 „Polícia rieši každý prípad individuálne. V blokovom konaní môže uložiť pokutu do výšky až 1000 eur a v správnom konaní do 1659 eur. Kontroly budú pokračovať aj naďalej, a to v sprísnenej a zvýšenej forme,“ uviedla Ivanová.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech