Polícia zverejnila video ako Ultras rabujú dlažobné kocky voči zásahovým zložkám

  • Na protestujúcich bol použitý slzotvorný plyn a špeciálna vodná striekačku
  • Na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci PZ
BeFunky-collage-17
Facebook Polície/SIU
  • Na protestujúcich bol použitý slzotvorný plyn a špeciálna vodná striekačku
  • Na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci PZ

Polícia Slovenskej republiky sa vyjadrila k dnešnému vyčínaniu extrémistov v uliciach hlavného mesta. Situáciu popísala ako sa „v priebehu pár minút zmenilo na zhluk agresívnych ultrapravicových radikálov, v niektorých prípadoch i pod vplyvom alkoholu“.

Zúčastnené osoby aj napriek opakovaným výzvam polície na upustenie od protiprávneho konania použili zápalnú pyrotechniku, ktorou sa dokonca zranili navzájom a to tým, že jeden z prítomných ju vhodil medzi zhromaždených. Na prítomných policajtov sa so žiadosťou o pomoc obracali i náhodní okoloidúci, ktorí sa v tom čase nachádzali v blízkosti zhromaždených,“ píšu policajti.

AKTUÁLNE: Situácia na demonštrácii sa vymkla spod kontroly. Polícia použila vodné delá

Protestujúci sa mali búriť proti pandemickým opatreniam, ktoré nariadil Matovič na tlačovke. Chce totiž do dvoch týždňov zaviesť celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska. 

Zhromaždenie sa konalo v čase núdzového stavu, kedy je platný zákaz zhromažďovania osôb v skupinách viac ako 6 ľudí. Ako aj z dôvodu nedodržiavania ďalších mimoriadnych opatrení sa z miesta zhromaždenia ultrapravicových radikálov stalo bezpečnostné riziko, hroziace epicentrum novej vlny nákazy koronavírusom,“ píšu na oficiálnej facebookovej stránke. 

Matovič: Chystáme najväčšiu operáciu aká kedy na Slovensku bola

Na protestujúcich bol použitý slzotvorný plyn a špeciálna vodná striekačku. Situácia bola miestami nezvládnuteľná, preto sa policjaný zbor, ako uvádza, rozhodhol pre tieto kroky.

Na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci PZ,“ dodal na Facebooku. 

MIKULEC: Účastníci dnešného protestu pred úradom vlády neujdú spravodlivosti

Účastníci dnešného protestu pred Úradom vlády SR neujdú spravodlivosti. Na sociálnej sieti to napísal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

„Je naozaj úbohé, že v čase, keď u nás alarmujúco narastá počet nakazených koronavírusom, je vyhlásený núdzový stav a zákaz zhromažďovania sa, sa nájdu ľudia, ktorí nič z toho nerešpektujú. Demonštrácia, ktorá nemá skutočný obsah a jej jedinou úlohou je primitívna provokácia, je zúfalým pokusom ultras a radikálnej pravice upútať na seba pozornosť,“ uviedol Mikulec.

Ako ďalej priblížil, nikto z demonštrujúcich nereagoval na výzvy polície, aby sa rozišli. V pohotovosti máme stovky policajtov, ktorým chcem aj touto cestou poďakovať za fantastickú prácu. Nie, nenecháme sa vyprovokovať. Nepristúpime na ich primitívnu hru, keďže ich jediným cieľom je vyvolať roztržku a pobiť sa,“ ozrejmil minister vnútra. Takéto správanie by podľa neho nemalo v spoločnosti miesto ani v čase, keď by celá krajina nebojovala s koronavírusom.

Pred Úradom vlády SR dnes demonštrovali fanúšikovia ultras a priaznivci kotlebovcov svoju nespokojnosť s prijatými protiepidemiologickými opatreniami. Počas protestu museli policajti použiť slzný plyn a vodné delo.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK