Politici prepadli TikToku, výnimkou nie je ani Harabin. Na čele „top 10” je prekvapivé meno

  • TikTok pozná už zrejme každý, nezaostali ani politici
  • Používajú ho mnohí vrátane Harabina
  • Toto je rebríček desiatich najaktívnejších, na čele je Kollárov poslanec
Aplikácia TikTok pomáha politikom na reklamu
Flickr/Nordskov Media, TASR/Jaroslav Novák
  • TikTok pozná už zrejme každý, nezaostali ani politici
  • Používajú ho mnohí vrátane Harabina
  • Toto je rebríček desiatich najaktívnejších, na čele je Kollárov poslanec

TikTok pozná dnes už zrejme celý svet. Ide o jednu z najnovších veľkých platforiem sociálnych médií. Svoj úspech dosahuje v rôznych vekových kategóriách, a to od tej najmladšej až po najstaršiu generáciu, i keď tá na ňu zablúdi zriedkavejšie. Ak sa chceš dozvedieť o TikToku viac, zúčastni sa najväčšej slovenskej konferencie Marketing rulezz All about TikTok

Platformu v súčasnosti využívajú i rôzne osobnosti či spoločnosti ako priestor, kde sa môžu jednoducho prezentovať. Vzniká tak šanca pre politikov robiť si ľahký marketing. Reklamná agentúra PS:DIGITAL si na politických používateľov TikToku posvietila a zistila, ktorí z nich platformu využívajú najviac.

Na prvom mieste sa spomedzi slovenských politických strán či politikov umiestnil predseda klubu Sme rodina Peter Pčolinský. Poslanec národnej rady sa po novom stal aj podpredsedom parlamentu.

V parlamente boli voľné dve pozície podpredsedu snemovne. Jeden post sa uvoľnil po odchode Milana Laurenčíka z SaS, ktorý ako náhradník uvoľnil v pléne miesto ministrom z SaS po ich odchode z vlády. Pčolinský získal v tajnej voľbe 85 zo 101 platných hlasov. 

Smer, Pellegrini a ďalší

Ďalšie dve priečky v top desiatke obsadzuje strana SMER-SD Roberta Fica a nasleduje samostatne Peter Pellegrini. Bývalým kolegom, a zároveň premiérom Slovenskej republiky sa rozišli cesty v roku 2020. Pellegrini vtedy opustil Smer a Fica a založil stranu HLAS-SD, ktorej šéfuje dodnes.

TikTok ovládli politici. Reklamu si na ňom robí aj Harabin, SMER a Republika

Do top trojky sa nedostalo mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko. Za Pellegrinim ich účet na TikToku zaostáva len o pár stoviek „followerov“. Vo voľbách v roku 2020 hnutie kandidovalo v spolupráci so stranou SPOLU. Podobne ako top trojka v „tiktokovom rebríčku” im veľmi tesne utiekli aj kreslá v parlamente.

Košický primátor

Na piatom mieste rebríčku agentúry PS:DIGITAL sa ocitol muž, ktorý v komunálnych voľbách obhájil post primátora Košíc. Ide o Jaroslava Poláčka, kandidáta za KDH. V posledných voľbách získal 20 561 hlasov, čo predstavovalo 36,8 percenta.

Po košickom primátorovi v zozname figuruje hnutie Republika. Tomu šéfuje europoslanec Milan Uhrík, ktorý hnutie založil po odchode z Kotlebovej ĽSNS. Na TikToku má hnutie v súčasnosti približne 2 700 „followerov”.

Siedme miesto obsadila členka hnutia Progresívne Slovensko Tamara Stohlová. „Som rodená Bratislavčanka, žila som v Lamači, v Ružinove, na stredoslovenských lazoch, pod Tatrami, aj v zahraničí – a najdlhšie v bratislavských Podunajských Biskupiciach,” hovorí o sebe na Facebooku. Stohlová kandidovala na poslanca obce Podunajské Biskupice v komunálnych voľbách.

Umiestnil sa aj Harabin

Štefan Harabin, bývalý podpredseda vlády, minister spravodlivosti či predstaviteľ strany Vlasť sa v rebríčku dostal na ôsme miesto. Harabin kandidoval na prezidenta Slovenskej republiky v roku 2018, kde so 14,34 % skončil tretí. Bývalého sudcu sprevádzajú viaceré kontroverzie ako napríklad kauza telefonátu s Bakim Sadikim či kauza odsúdenia Bystríka Janíka.

Predposlednú a poslednú priečku najaktívnejšej desiatky obsadila na 9. mieste bývalá tenistka Romana Tabák, ktorá sa do parlamentu dostala ako členka hnutia OĽANO a poslanec Smeru Ľuboš Blaha skončil desiaty.

Zdroje: Facebook/PS:DIGITAL, Facebook/Tamara Stohlová, PS:DIGITAL, Httpool

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá