Politici prijali opatrenia proti korone, no sami ich v priamom prenose nedodržiavajú

  • Na Slovensku máme jedny z najprísnejších bezpečnostných opatrení
  • Prečo ich naši lídri predpisujú no nie vždy dodržiavajú?
korona (5)
TASR/Michal Svítok, Jaroslav Novák
  • Na Slovensku máme jedny z najprísnejších bezpečnostných opatrení
  • Prečo ich naši lídri predpisujú no nie vždy dodržiavajú?

Koronakríza priniesla zvláštnu situáciu a opatrenia, ktoré sú veľmi obmedzujúce a prísne. Prekvapením pre mnohých je aj postoj, akým sa k nim Slováci postavili.  Sme veľmi zodpovední a bezpečnosť je pre nás na prvom mieste.

Vieme, ako na to, veď za niekoľko týždňov sme si na všetko zvykli a keď vyjdeme von bez rúška, vraciame sa poň, lebo sa cítime neistí.

Príkladom by nám mali ísť tí, ktorí pravidlá tvoria a uvádzajú ich do praxe. Dvojitý štandard je však na Slovensku veľmi bežný už roky, nie len počas globálnej pandémie koronavírusu. 

zdroj: TASR: Michal Svítok

Už pri preberaní vládnej štafety niektorí aj napriek najvyššej miere nariadenej bezpečnosti bojkotovali bezpečnostné pravidlá. Richarda Sulíka, súčasného ministra hospodárstva, bolo ako jediného spomedzi nových ministrov vidieť bez rúška.

14.marca sme už všetci ostatní sedeli doma, v rámci nariadení podstupovali dobrovoľnú domácu karanténu a na základe reštrikcií, ktoré spísal Krízový štáb, sme aj postupovali. 

Uzamknutie krajiny a zákazy prekročenia okresov počas Veľkej noci boli pre nás frustrujúce. Prechod bol možný len vo výnimočných situáciách. Na Veľký piatok sa však Boris Kollár prihovoril občanom z prostredia mimo Bratislavy. 

Prajeme vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov v kruhu najbližších, aj keď tento rok budú netradičné, pevne veríme, že to spolu zvládneme a v budúcnosti sa čím skôr budeme môcť vrátim k tým našim tradičným. 🐣Spolu to zvládneme ❤️

Gepostet von Sme rodina am Freitag, 10. April 2020

Odstupy 2 metre by mali byť medzi nami samozrejmosťou. Nielen v potravinách, drogériách či v rade do lekárne. Všade.

Fyzický kontakt s priateľmi či kolegami je vylúčený, už sme si od neho v podstate úplne odvykli. V parlamente však máme možnosť vidieť pravý opak, v podstate pravidelne.

zdroj: Programové vyhlásenie vlády, Richard Sulík a Ivan Korčok, nový minister zahraničných vecí. Foto: TASR/ Jaroslav Novák

Nehovoriac o tom, že pri tlačových konferenciách stojí za premiérom či kýmkoľvek hovoriacim celá kopa politikov a členov krízového štábu bez toho, aby dodržiavali nariadené rozostupy, alebo sa zgrupovali len v nevyhnutných prípadoch.

Na tento fakt upozornila nedávno napríklad aj satirická stránka Zomri.

Treba dodať, že takéto scenáre sú bežné nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. To, prečo lídri ignorujú nariadenia, ktoré si sami vytvorili, je zaujímavým a zároveň aj bežným javom.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech