Drvivá väčšina Slovákov je ochotných aj naďalej nosiť rúška a nestretávať sa, ukázal prieskum

  • Prieskum ukázal, že sme naďalej ochotní dodržiavať opatrenia
  • Tretina opýtaných by privítala, ak by sme mali otvorené obchody
koronavirus futbal
TASR - Lukáš Grinaj
  • Prieskum ukázal, že sme naďalej ochotní dodržiavať opatrenia
  • Tretina opýtaných by privítala, ak by sme mali otvorené obchody

Aj naďalej na Slovensku platia opatrenia v boji proti koronavírusu, aby sa nekontrolovateľne nešíril. Štáty po celom svete však už pomaličky uvoľňujú niektoré z nich a tak chcú pomôcť naštartovať ekonomiku.

Slovensko nie je výnimkou a oddnes aj my mierne povoľujeme. Televízia Markíza priniesla prieskum od agentúry Focus, v ktorom mapovala nálady Slovákov.

Sme ochotní

Focus sa pýtal konkrétne na šesť opatrení: nosenie rúška, nestretávanie sa s rodinou a priateľmi, zákaz verejných bohoslužieb v kostoloch, zatvorenie škôl a škôlok, obmedzenia pri cestovaní za hranice a uzatvorenie väčšiny prevádzok.

Ukázalo sa, že drvivá väčšina Slovákov je aj naďalej ochotná nosiť rúško na tvári. Až 87, 1 % opýtaných odpovedalo, že je naďalej ochotných, 11,1 % že nie je a 1,8 % nevedelo odpovedať. Prieskum bol realizovaný v dňoch 15. 4. – 17. 4. 2020 na vzorke 1016 respondentov.

TV Markíza Exkluzívny prieskum pre Markízu - grafy

Nemáme ani problém s tým, že sú zatvorené kostoly, až 84,2 % ľudí je ochotných naďalej dodržiavať opatrenie. 

Viacerým však prekáža, že sa nemôžu stretávať s rodinou a známymi, ktorí žijú mimo domácnosti. Ochotných je 66,6 %, negatívne odpovedalo 30,0 %. Zvyšní nevedeli odpovedať.

Tiež nám prekáža uzatvorenie všetkých prevádzok a obchodov. Nie je spokojných 31,5 % opýtaných, opatrenie neprekáža 64,8 % ľuďom. Nevedelo odpovedať 3,7 % opýtaných.

Na všetky opatrenia, na ktoré sa Focus pýtal, však boli „v zelených číslach“. Sme teda s opatreniami aj naďalej stotožnení. 

kampan zadarmo od startitup
Zdroj: TV Markíza

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech