Porsche vyhlasuje Tesle vojnu: Nádherný Mission E ide do výroby

  • Porsche predstavilo v septembri na autosalóne v Ženeve svoj koncept elektromobilu Mission E. Tento krásny kus mal zaútočiť na trh a zosadiť z trónu Teslu. Odvtedy bolo okolo elektromobilu ticho.
porsche1
  • Porsche predstavilo v septembri na autosalóne v Ženeve svoj koncept elektromobilu Mission E. Tento krásny kus mal zaútočiť na trh a zosadiť z trónu Teslu. Odvtedy bolo okolo elektromobilu ticho.

Porsche teraz oznámilo, že konceptu naozaj verí a ide do toho. Do vývoja Mission E chce investovať viac ako $1 miliardu dolárov!

Spoločnosť sa s novým modelom zameriava na vysoký dojazd, nezabudla však pribaliť obrovskú silu a výkon. Mission E v sebe ukrýva až 600 koní a z 0 na 100 zrýchli za 3,5 sekúnd, pričom jeho maximálna rýchlosť je až 250 km/h. Dojazd Mission E je 500 kilometrov na jedno nabitie, čo sa rovná súčasným modelom Tesly.

 

Cena nového Mission E by sa v plnej výbave mala pohybovať nad 100 000$, čiže znovu podobne ako je tomu pri Tesla Model S. V čom však Porsche Teslu prekonalo je nabíjanie. Podľa ich vyjadrenia sa auto dokáže nabiť na 80% za 15 minút, čo je rýchlejšie ako nabíjanie Modelu S. Dokázali to použitím 800 voltového systému “Porsche Turbo Charging”.

Porsche nie je na poli elektromobilov žiadnym béčkom. Po čoraz tvrdších emisných požiadavkach v USA a EÚ sa rozhodla implementovať niektoré riešenia do svojich súčasných modelov. Svoju hybridnú verziu majú napríklad Panamera, Cayenne ale aj legendárna 911. Hybrid Porsche 919 dokázal tento rok vyhrať 24 hodín Le Mans. Je preto logické, že ďalším krokom by mal byť plne elektrický model.

 

A hoci by teda Mission E nemal byť taký výkonný, hovorí sa, že s dojazdom by mal Teslu pokoriť. A ešte jedna vec. Áno, Tesla robí naozaj pekné autá ale pozri sa na tento skvost. Elon môže v rohu šúchať nohami.

Jediné čo ma zaskočilo je, že Porsche Mission E príde na trh až v roku 2020. Dovtedy má ešte Tesla dosť času na reakciu. Som zvedavý, čo sa stane.

Zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK