Posielajte peniaze po novom – cez Facebook

  • Dnes sa potvrdilo to, čo Facebook už dlhšie avizoval. Cez ich Messenger bude možné posielať peniaze. Táto funkcia by mala byť dostupná už v priebehu pár mesiacov a hlavne bezplatná , avšak zatiaľ iba v USA.
image_1426621681.png
  • Dnes sa potvrdilo to, čo Facebook už dlhšie avizoval. Cez ich Messenger bude možné posielať peniaze. Táto funkcia by mala byť dostupná už v priebehu pár mesiacov a hlavne bezplatná , avšak zatiaľ iba v USA.

 

Facebook hovorí, že posielanie peňazí cez ich Messenger bude jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Stačí ak si otvoríte konverzáciu s vašim priateľom, kliknete na ikonku dolára a jednoduchým zadaním hodnoty mu pošlete peniaze. A príjem peňazí je takisto veľmi jednoduchý. Po prijatí platby vám vyskočí push notifikácia, ako pri klasickej správe, a vy jedným klikom prijmete peniaze. Celá transakcia by mala prebehnúť najviac do troch dní. Na to, aby tento celý proces fungoval budeme musieť mať svoje konto spárované so svojim bankovým účtom. Čo sa týka bezpečnosti platieb, tak Facebook sľubuje, že všetko bude prebiehať podľa prísnych bankových štandardov, takže nie je sa čoho obávať. Na to, aby bolo možné poslať niekomu peniaze, bude od vás Facebook vyžadovať vami prednastavený PIN, ktorý by neskôr mohol byť nahradený aj odtlačkom prsta.

 

 

Chýry ohľadom posielania peňazí cez Facebook sa šírili už nejaký čas, avšak až teraz boli tieto informácie aj oficiálne potvrdené. Tieto špekulácie sa definitívne potvrdili po tom, čo Facebook najal Davida Marcusa, ktorý bol prezidentom spoločnosti PayPal. Facebooku nie je hospodárenie s peniazmi vôbec cudzie, veď už teraz sa cez jeho účty premelie viac ako 1 milión transakcií každý deň. Prekvapením pre nás je aj to, že celú túto službu bude Facebook ponúkať zadarmo, takže po novom môžete svojich priateľov okrem textových správ, fotiek či videí potešiť aj peniazmi. :) 

 

Veľkou otázkou však stále zostáva postoj používateľov Facebooku a to či budú Facebooku dôverovať v oblasti platieb. A čo vy, dôverujete Facebooku natoľko, aby ste im zverili svoje údaje k bankovému účtu?

 

 

zdroj: venturebeat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech