Poslanci ďalej diskutujú o konsolidačnom balíku, opozícia naťahuje priebeh rokovania

  • V parlamente pokračuje aktuálna 6. schôdza
  • Startitup sleduje situáciu priamo z miesta rokovania
Parlamentná schôdza
Startitup/Jaroslav Rybár
  • V parlamente pokračuje aktuálna 6. schôdza
  • Startitup sleduje situáciu priamo z miesta rokovania

V stredu sa o konsolidačnom balíku rokovalo naozaj dlho, opozícia naťahovala priebeh rokovania faktickými poznámkami a vystúpeniami tak, ako to avizovala. 

Rokovanie napokon trvalo až do polnoci, a vo štvrtok sa pokračuje ďalej. Najbližšie hlasovanie o prerokovaných bodoch bude poslancov čakať až o 17.00 h, vo štvrtok sa podľa dohody nehlasuje o 11.00 h, informuje TASR.

Poslanci parlamentu budú dnes opäť rokovať do polnoci. Zmeny v rokovaní nastanú aj v nasledujúcich dňoch. V piatok 15. decembra bude parlament rokovať od 9:00 do 16:00 a budúci týždeň v pondelok 18. decembra od 10:00 opäť do polnoci.

Hlasovať sa v tieto dni nebude. Najbližšie hlasovanie sa tak uskutoční na budúci týždeň v utorok o 11:00. Zmeny si poslanci odsúhlasili na návrh predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD).

Zároveň sa o štátnom rozpočte začne rokovať po prerokovaní konsolidačného balíčka a po prerokovaní vládnej novely zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy.

S procedurálnym návrhom vystúpila poslankyňa Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá žiadala predsedu NR SR Pellegriniho, aby nepredlžoval rokovanie parlamentu do neskorých nočných hodín.

„O nás poslancov vôbec nejde, ale držíte tu zamestnancov Národnej rady SR, ktorí s vašou politikou arogancie a pomsty voči opozícii nič nemajú, ani za ňu nenesú zodpovednosť,“ uviedla.

Pellegrini o jej návrhu nedal hlasovať, pretože ešte pred ňou si parlament odhlasoval, že rokovať budú až do polnoci. Zároveň poslankyňu ubezpečil, že zamestnanci budú spravodlivo a štedro odmenení.

Po Remišovej vystúpil aj poslanec Juraj Krúpa (SaS). Avizoval, že navrhnú pozvanie Inšpektorátu práce do Národnej rady SR, aby skontroloval, akým spôsobom sa vedenie parlamentu správa k zamestnancom.

 

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá