Poslanec OĽaNO: Matovič v skutočnosti odstúpil v nedeľu. K oficiálnej demisii ostáva už len jeden krok

  • Poslanec OĽaNO tvrdí, že Matovič v skutočnosti odstúpil v nedeľu
  • Je zbytočné vykopávať otvorené dvere a tlačiť, aby okamžite odstúpil aj Igor Matovič
  • On jednoducho nemôže formálne odstúpiť, tvrdí Peter Kremský
Matovič
SITA/Branislav Bibel
  • Poslanec OĽaNO tvrdí, že Matovič v skutočnosti odstúpil v nedeľu
  • Je zbytočné vykopávať otvorené dvere a tlačiť, aby okamžite odstúpil aj Igor Matovič
  • On jednoducho nemôže formálne odstúpiť, tvrdí Peter Kremský

Demisiu podali ďalší ministri, čaká sa na krok premiéra. Tak by sa dal v jednej vete a stručne opísať stav, v akom sa momentálne nachádza koaličná kríza.  

Richard Sulík dnes po demisii Ivana Korčoka a Branislava Gröhlinga oznámil, že strana SaS pozastavuje svoju účasť v koalícii. Do vlády sa strana vráti až po demisii Igora Matoviča.

AKTUÁLNE: Úrad verejného zdravotníctva spúšťa bič na mutantov koronavírusu, týždenne vie sekvenovať do 300 vzoriek

Preto vyhlásenie Petra Kremského, poslanca strany OĽaNO, je viac než prekvapivé. Tvrdí, že Igor Matovič už vlastne odstúpil. „Pre tých, ktorí stále nepochopili a donekonečna opakujú, že kedy konečne odstúpi ten Matovič. On už v skutočnosti odstúpil v nedeľu,“ napísal s tým, že vyjadrenie premiéra cituje na fotografii, ktorú zverejnil. 

Nemôže

„Celé rokovania, ktoré odvtedy prebiehajú, sa točia okolo toho, ako bude pokračovať nová vláda, postavená na výsledkoch parlamentných volieb. Kto v nej bude, na akej pozícii, kto ju podporí. Niekto pokojne rokuje, niekto tlačí cez médiá demisiami,“ vysvetľuje ďalej v krátkom statuse na sociálnej sieti Facebook.

Je podľa neho zbytočné vykopávať otvorené dvere a tlačiť, aby okamžite odstúpil premiér Igor Matovič. „On jednoducho nemôže formálne odstúpiť, pretože tým by odišla aj celá vláda a krajinu by nemal kto riadiť.“

🔹 Pre tých, ktorí stále nepochopili a donekonečna opakujú, že kedy konečne odstúpi ten Matovič. On už V SKUTOČNOSTI…

Posted by Peter Kremský, poslanec OĽANO on Thursday, 25 March 2021

Tvrdí, že môže odstúpiť až vtedy, keď bude pripravené nové zloženie vlády s podporou väčšiny poslancov v Národnej rade SR. „Nový premiér zároveň príde s týmto zoznamom k prezidentke a požiada ju o vymenovanie novej vlády. Po vymenovaní má vláda čas na získanie dôvery v NR SR.“

„Takto to funguje, ale veľa ľudí to nevie, preto tlačia na okamžité odstúpenie premiéra a majú pocit, že tým by sa niečo zlepšilo,“ zakončil s tým, že Slovensko si nemôže dovoliť existovať bež funkčnej vlády.

Remišová: Matovič a Sulík idú spraviť obrovskú chybu, rozbiť vládu

Osobné spory lídrov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča a strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka spôsobujú nefunkčnosť vládnej koalície, čo strana Za ľudí považuje za mimoriadne nezodpovedné. Uvádza sa to vo vyhlásení predsedníčky Za ľudí Veroniky Remišovej. Podľa nej idú Matovič a Sulík spraviť obrovskú chybu svojho politického pôsobenia, konkrétne rozbiť aktuálnu vládu.

Si za predčasné voľby?

„Pozastavenie koaličnej zmluvy zo strany SaS nás veľmi mrzí,“ uviedla Remišová s tým, že vládna koalícia zložená zo strán OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, ktorá vznikla pred rokom po parlamentných voľbách, bola po 12 rokoch vlády Smeru nádejou, ktorá mala priniesť nielen návrat spravodlivosti, ale aj mnohé dôležité reformy.

Remišová dodala, že strana Za ľudí urobí všetko pre to, aby sa vyriešila táto kríza, pretože alternatívou sú mesiace chaosu, predčasné voľby a odovzdanie krajiny Smeru a jeho nástupníckym organizáciám. SaS dnes oznámila, že pozastavuje účasť v koalícii. Účasť bude podľa jej predsedu Richarda Sulíka pozastavená dovtedy, kým predseda vlády Matovič nepodá demisiu.

Zdroje: SITA, FB/Peter Kremský

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech