Pošty na Slovensku budú praskať vo švíkoch. Na nápor sa treba pripraviť od konkrétneho dátumu

  • Minister hospodárstva presadzuje, aby sa zvýhodňovali očkovaní a nie, aby sa neočkovaní trestali
  • Pošta upozorňuje seniorov, ktorí si idú po očkovací bonus, že sa budú vyplácať aj sociálne dávky
pjimage – 2022-01-18T145103.189
Unsplash/Ed Us TASR/František Iván
  • Minister hospodárstva presadzuje, aby sa zvýhodňovali očkovaní a nie, aby sa neočkovaní trestali
  • Pošta upozorňuje seniorov, ktorí si idú po očkovací bonus, že sa budú vyplácať aj sociálne dávky

Minister hospodárstva Richard Sulík si nemyslí, že Slovákov čaká povinné očkovanie. Ako ďalej uviedol v diskusnej relácii Na telo plus, na druhej strane si vie predstaviť, že by sa neočkovaní v prípade nakazenia koronavírusom podieľali na úhrade zdravotnej starostlivosť.

Ako však zdôraznil, takýto krok si vyžiada analýzy, napísanie zákona, jeho posun do pripomienkového konania, schvaľovanie na vláde a parlamente.

„Ja som za to, aby sme najmä očkovaných zvýhodnili, nie som za to, aby sme neočkovaných trestali,” zdôraznil predseda strany Sloboda a Solidarita. Uvedená téma je podľa neho „zapeklitá“ a ťažko sa k nej paušálne vyjadruje.

Pošty sú plné seniorov

Slovenská pošta vyplatila už takmer 100-tisíc poukazov za očkovanie zo 120-tisíc doručených. Informovala o tom hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková v tlačovej správe.

Doplnila tiež, že tieto dni sa bude doručovať ďalších 100-tisíc poukazov. Pošta zároveň upozorňuje, že keďže od stredy 19. januára sa začínajú vyplácať aj sociálne dávky, treba sa pripraviť na zvýšenú návštevnosť pobočiek.

„Poukaz je určený do vlastných rúk a seniori si peniaze môžu vyzdvihnúť v ktorejkoľvek z 1 503 pobočiek Slovenskej pošty po celom Slovensku po predložení poukazu a platného občianskeho preukazu,” uviedla Dorčáková.

Klientom, ktorí zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nemôžu prísť osobne na poštu, Slovenská pošta poskytuje doručenie poštovým doručovateľom priamo do miesta bydliska. Doteraz túto možnosť využilo 15,5 % adresátov.

V januári a vo februári Slovenská pošta doručí a vyplatí celkom 900-tisíc poukazov. Poukaz na výplatu je „tradičný“ produkt Slovenskej pošty, takže pošty nezaznamenali väčšie problémy. Problémy vznikajú len jednotlivo, väčšinou ide o nepresnosti, ktoré boli do adries seniorov prenesené z databázy, čo sa vytvárala pri očkovaní.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá