Povedali si, že chcú vlastný festival. Sľubujú intímnu atmosféru a zahraničné mená

  • Flaam je nitriansky festival, ktorý sa organizuje už šiesty rok v kultúrnom centre Hidepark
  • Tento rok privíta zvučné mená v podobe lokálnych ale aj zahraničných umelcov
  • Flaam je nitriansky festival, ktorý sa organizuje už šiesty rok v kultúrnom centre Hidepark
  • Tento rok privíta zvučné mená v podobe lokálnych ale aj zahraničných umelcov

Ak ťa nebaví sa cez leto pretĺkať 30 tisícovými davmi, v gumákoch, pršiplášti a neustále vytáčať číslo na strateného kamaráta, máme pre teba alternatívu. Flaam predstavuje prienik všetkého, čo by na letiskovom festivale nemalo chýbať, lenže v malom. Má 6 rokov, je z Nitry, robí ho partička skúsených chalanov a tento rok naň príde mnoho kvalitných lokálnych a zahraničných mien.

FLAAM

Nitriansky FLAAM za päť rokov svojej existencie vyrástol na jeden z najzaujímavejších letných festivalov na Slovensku a aj tento rok sľubuje jedinečný zážitok. Jeho organizátori rozšírili program na dva dni a okrem toho najlepšieho z česko-slovenskej alternatívnej scény prinesú na Slovensko niekoľko zaujímavých zahraničných mien. 

ČASOVÝ LINE-UP 🖤 FLAAM festival 2019 Chceli ste ho mať, tak je tu! PIATOK⋅16/8︾︾︾︾︾︾KANOE WEST STAGE⋅16:00⋅…

Gepostet von FLAAM festival am Dienstag, 6. August 2019

Nitriansky Hidepark

Organizátori sľubujú intímnu atmosféru, najmä kvôli jedinečnému priestoru, v ktorom festival organizujú už šiesty rok. Outdoorové kultúrne centrum Hidepark je známe v Nitre a okolí najmä tým, že ho kedysi zakladal aj súčasný primátor mesta Marek Hattas.

Od opustenej lúky pri rieke prešlo už 10 rokov. Dnes Hidepark hostí množstvo eventov, jedným z nich aj nitriansky festival.

Gepostet von Hidepark Nitra am Donnerstag, 18. Juli 2019

Svätá trojica

Aj keď sa festivaly väčšinou skladajú z mnohopočetnej crew (a tuto to nie je výnimkou), otcovia a zakladatelia sú traja. Marián, Zajo a Švolo si v jeden neskorý večer na bratislavskom priváte povedali, že si spravia vlastný festival v meste, kde vyrastali.

Vždy sme sa pohybovali na festivaloch, stagoch a v kapelách. Tak sme si raz povedali, že to skúsime…“ hovorí šéfdramaturg festivalu Marián Tesák.

Býva zvykom, že festivaly organizujú ľudia, ktorí už nejakým spôsobom k hudbe pričuchli. Trio je tým jasným príkladom. Marián pracuje na všemožných festivalových pozíciách Pohody, Sharpu či islandského Hvaluru, Zajo hrá v Luvver, Bad Karma Boy a v novom projekte Lannne a Švolo svietil cez jednu z najväčších slovenských produkčných spoločností už asi všetko.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Dnes o 16:00 v Popo_FM na @efemko 🖤 pusci si!

Príspevok, ktorý zdieľa FLAAM Festival (@flaamfest),

Andrej & Andrej

Oči ti tento rok poľahodí unikátna vizuálna identita, ktorú vytvorili Andrej Barčák a Andrej Čanecký z ateliéru Andrej&Andrej

Každé stretnutie, ktoré sme počas roka absolvovali, začínalo otázkou, čo môžme urobiť inak ako obrovské festivaly o kapacite niekoľko tisícok ľudí? Tak vznikla aj identita k FLAAMU 2019. Každému z vystupujúcich umelcov chalani nakreslili vlastnú ilustráciu, ktorá vychádza z jeho prejavu, výzoru, alebo z hry s jeho názvom.“ vysvetľuje Marián.

Tešiť sa môžeš na jedinečný vyšívaný merch s avatarmi. Nechýbajú ani tlačené lístky s podobnou grafikou, ktorým keď zotrieš jednu stranu, môžeš vyhrať nejakú cenu. V hre sú tričká mikiny, ale aj ďalšie lístky.

Každá z januárových debát s našimi dizajnérmi Andrej & Andrej ohľadom novej vizuálnej identity Flaamu začína otázkou: …

Gepostet von FLAAM festival am Donnerstag, 18. Juli 2019

Je pre všetkých, ktorí chcú leto zakončiť ešte jedným festivalovým víkendom

Slovenský hudobný priemysel je ako jedna veľká rodina. Zistíš to, keď sa aspoň na chvíľu rozhliadneš po areáli Hideparku a aj po šiestich rokoch uvidíš pobehujúcich umelcov medzi návštevníkmi a naopak. Všetci spolu na jednom mieste.

Line-up festivalu je multižánrový. Prezentuje známejšie mená, ale aj umelcov, ktorých musíš spoznať a okúsiť ty sám.

Medzi headlinerov patrí hviezda ostrovnej elektronickej scény Iglooghost, americký pesničkár Low Roar, španielska ikona Seward, česká Mucha či slovenská Katarzia, LUVVER, FVLRCVM a Bad Karma Boy. Po polnoci až do brieždenia bude zas festival patriť silným menám lokálnej elektronickej scény.

Zdroj: FLAAM

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech