Povinné očkovanie je podľa Fica fašizmus. Za ostré slová si vyslúžil kritiku od Lengvarského rezortu aj známeho spisovateľa

  • Video šéfa Smeru Roberta Fica, v ktorom označil povinné očkovanie ako fašizmus, vyvoláva vášne
  • Ozvalo sa mu ministerstvo zdravotníctva so štatistikou
  • V komentároch sa vyjadril aj slovenský fantasy spisovateľ Juraj Červenák
pjimage (11)
TASR/Pavol Zachar, AP Photo/Wilfredo Lee
  • Video šéfa Smeru Roberta Fica, v ktorom označil povinné očkovanie ako fašizmus, vyvoláva vášne
  • Ozvalo sa mu ministerstvo zdravotníctva so štatistikou
  • V komentároch sa vyjadril aj slovenský fantasy spisovateľ Juraj Červenák

„Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad,“ skritizoval Robert Fico na videu z balkóna straníckej centrály vládny nápad. Práve o povinnom očkovaní sa začalo intenzívnejšie hovoriť po tom, ako ho zaviedol aj náš sused – Rakúsko. 

Práve Heger sa v diskusnej rádio relácii RTVS Sobotné dialógy pozastavil aj nad týmto scenárom. „Tu je veľmi dôležité, aby sa ústavní právnici vyjadrili, či povoľuje naša ústava očkovať istú vekovú skupinu obyvateľstva,“ povedal v relácii verejnoprávneho rádia. 

Heger pripustil, že ideálnou cestou by bolo zavedenie povinnej vakcinácie určitej vekovej skupiny obyvateľstva. Uviedol, že o tejto vízii diskutuje s odborníkmi už dva týždne a uvažuje najmä nad vekovou skupinou 50 plus a vyššie.

Ozvalo sa ministerstvo

Hegerovej myšlienky sa ihneď chytil šéf Smeru, ktorý premiérovi venoval jedno celé video na sociálnej sieti. V ňom okrem premiéra, ktorého prirovnal k blche, kritizuje aj samotné povinné očkovanie.

POVINNÉ OČKOVANIE JE NECHUTNÝ FAŠISTICKÝ NÁPAD

POVINNÉ OČKOVANIE JE NECHUTNÝ FAŠISTICKÝ NÁPAD

Posted by Robert Fico on Saturday, November 20, 2021

Samotné video sa stalo na Facebooku intenzívne komentované aj zdieľané. Okomentovalo ho doteraz viac ako dvetisíc ľudí. No nešlo len o slová chvály. Medzi kritikmi sa dokonca objavilo aj ministerstvo zdravotníctva. 

zdroj: FB/RF

Rezort reagoval na slová Fica vo videu: „Krajiny s takmer 100-percentnou zaočkovanosťou majú v nemocniciach rovnaké problémy ako Slovensko, len s tým rozdielom, že skoro všetci hospitalizovaní sú zaočkovaní.“

Ministerstvo evidentne s týmto tvrdením nesúhlasí. „Krajiny s takmer 100-percentnou zaočkovanosťou majú spravidla neporovnateľne nižší počet úmrtí na Covid ako málo zaočkované krajiny, majú oveľa menej ťažkých prípadov Covidu v nemocniciach a môžu si dovoliť miernejšie opatrenia,“ argumentovalo ministerstvo.

Drsné slová

Kritika na Ficove slová sa ozvala aj v ďalších komentároch. Obzvlášť ostrým bol ten Juraja Červenáka. Ide o slovenského spisovateľa známeho knižnými fantasy sériami s presahom do histórie.

Ten hneď v úvode svojho komentára hovorí, že povinné očkovanie nie je žiadnym fašizmom, ale snahou zachrániť najmä starších občanov, ktorých „ste vy osobne nedávno bezohľadne vláčili po námestiach“.

zdroj: FB/RF

Červenák aj ironicky vyrukoval s vlastným príkladom, čo by naopak fašizmom bolo. „Za fašistické by sa dalo považovať, keby sa vám nejakí občania vyhrážali, že za všetky vaše odporné svinstvá vás obesia na kandeláber a keď vaša červivá a vranami ozobaná zdochlina odhnije zo slučky, s chuťou sa na ňu vy**rú,“ adresoval drsné slová politikovi spisovateľ. 

Tu Červenák podotkol, že ide o nepochybne odsúdeniahodný fašizmus. „Povinné očkovanie je riešenie v zúfalej situácii spôsobenej aj vami,“ podčiarkol.

Zdroje: FB/RF, Pravda

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie