Poznáme víťaza prvej profesionálnej ligy: SWAN FIFA PRO LEAGUE

• V nedeľu 20.12.2020 sa v jeden hrací deň odohrali hneď dve záverečné kolá a my sme sa dozvedeli kto sa stal celkovým víťazom celej ligy
  • Našich 10 profesionálnych hráčov nám v záverečných zápasoch pripravilo mnoho zaujímavých momentov, gólových zásahov a futbalovej drámy
  1. KOLO
  2. SIG_FCMARTIN vs SIG Typci

Štart ôsmeho kola nám hneď na úvod pripravil súboj medzi spoluhráčmi z českého tímu Sigma Olomouc. SIG_FCMARTIN pred týmto „bratským“ stretnutím nastupoval z pohodlného piateho miesta a SIG Typci sa nachádzal o dve miesta nižšie a delilo ich päť bodov.

Prvý zápas by sa dal nazvať gólovým festivalom. Už hneď v prvých desiatich minútach dokázal SIG Typci ( Liverpool) streliť 2 rýchle góly. To však jeho herného kolegu nedokázalo zlomiť a dokázal v zápase držať tempo, najmä v závere zápasu zdramatizoval a znepríjemňoval situáciu. I keď bol SIG_FCMARTIN ( PSG)  technickejšie zdatnejší, nakoniec o gól zvíťazila priamočiara hra jeho súpera v pomere 5:4.

Podobne ako v prvom stretnutí padli na začiatku druhého zápasu 2 rýchle zásahy, tentokrát však v podaní hráča SIG_FCMARTIN ( Liverpool), ktorý bol jednoznačne lepším v tomto stretnutí, než SIG Typci ( PSG ). Tento „bratovražedný súboj“ dokázal tak vyhrať prvý menovaný. Výsledok skončil 4:2 takže body si spoluhráči v konečnom dôsledku podelili.

FCST Kali vs cristy7

Druhý dvojzápas sa odohral medzi ôsmym FCST Kali a šiestym cristy7. Týchto hráčov pred vzájomným stretnutím delili 4 body. Reprezentant Spartaku Trnava bojoval o udržanie v lige, naopak hráč MŠK Žilina chcel ašpirovať na druhé miesto v rebríčku.

Už prvá polovica hry prvého zápasu jasne patrila cristymu7 ( Lazio), keď po polčase viedol o 3 góly. Bol aktívnejší pred súperovou šestnástkou, hral trpezlivo ale ku koncu druhého polčasu akoby prestal hrať. FCST Kali ( Liverpool) to využil na zníženie stavu, avšak v samom závere dokázal cristy7 zvíťaziť s konečným stavom 4:2.

Takisto ako v prvom meraní síl, absolútne dominoval prvých 45 minút cristy7 ( Liverpool). Zaslúžene vyhrával 4-0, svojho protivníka FCST Kali ( Bayern Mníchov) prakticky do ničoho nepúšťal, hral celý čas kontrolovane a efektívne. Cenou útechy pre jeho súpera môže byť aspoň strelenie čestného gólu. Stav druhého zápasu tak znova skončil víťazne pre cristyho7 v pomere 5:1.

Huhnak vs Slovan_Lumasa2

Veľmi zaujímavé momenty sme mohli vidieť v dvojzápase číslo 3 v podaní tabuľkového lídra Huhnaka, ktorý stále ani po siedmich kolách nenašiel svojho premožiteľa.

Jeho súper, ktorým bol mladý a talentovaný hráč Slovan_Lumasa2, ktorý počas celého turnaja dokázal byť nevyspytateľným a nepríjemným protihráčom.

Hneď v 6. minúte prvého zápasu otvoril skóre Slovan_Lumasa2 ( PSG), čo bolo odrazovým mostíkom celého stretnutia. Po prvom polčase totiž vyhrával nad Huhnakom ( Liverpool ) rozdielom triedy. Celý zápas bol ostražitý a nepríjemný pre lídra tabuľky. Preto môžeme konštatovať, že vyhrala zabezpečená obrana a dravý útok nad skúsenosťou. Výsledok zápasu bol 4-1 pre Lumasu2, čím sa stal prvým hráčom, ktorý dokázal poraziť Huhnaka.

Začiatok odvety opäť vyšiel lepšie hráčovi Slovan_Lumasa2 ( FC Barcelona), kedy dokázal Huhnaka (Tottenham) zaskočiť dvojgólovým vedením. Najlepší hráč turnaja však nič nenechal na náhodu a karty sa v zápase zrazu obrátili. Oboch predstaviteľov treba pochváliť za skvelý výkon, mladý Slovanista tvrdo bojoval, no Huhnak dokázal trafiť viac striel do priestoru brány. Týmto potvrdil víťazstvo 4:2, čím sa stal definitívnym šampiónom SWAN FIFA PRO LEAGUE.

zdroj: FIFA PRO LEAGUE

FSCT_Alex vs RIIJK

Predposledné meranie síl ôsmeho kola SWAN FIFA PRO LEAGUE sa nieslo v znamení boja zaručujúceho najvyššie priečky. Mohli sme byť svedkami stretu dvoch silných hráčov. Prvým z nich bol prekvapenie turnaja FCST_Alex. Tento hráč okupoval pred týmito zápasmi strieborné miesto, o ktoré mal záujem druhý hráč,  jeho súper – známy RIIJK, nachádzajúci sa na bronzovej priečke.

O prvé gólové momenty bolo postarané už v prvých dvadsiatich minútach hry. FCST_Alex ( Liverpool) začal naozaj fantasticky a absolútne zaskočil RIIJKA ( Slavia Praha), ktorý sa v prvom polčase dokázal otriasť a znížil stav. Druhá časť hry sa však niesla v znamení gólových hodov v podaní Trnavčana, ktorý preukázal ozajstnú streleckú efektivitu a postaral sa tak o nečakaný debakel v pomere 7:2.

Odvetný stret bol výrazne gólovo chudobnejší. Obaja hráči tak ako FCST_Alex ( PSG) aj RIIJK (Borussia Dortmund) hrali opatrnejšie a koncentrovanejšie, čoho dôkazom bol aj bezgólový prvý polčas. Prvý strelecký zásah prišiel v 64. minúte v podaní RIIJKA, načo dokázal znova odpovedať ďalšou úspešnou strelou do priestoru brány o 4. minúty neskôr. V samom závere ešte predstaviteľ Spartaku Trnava dokázal „kozmeticky“ upraviť skóre na finálny stav 2:1 v prospech hráča Entropiq.

ASTN.Doli97 vs Slovan_ rSp17

Poslednou konfrontáciou kola bol stret dvoch posledných hráčov tabuľky – trenčiansky ASTN.Doli97 a predstaviteľ bratislavského Slovana – Slovan_rSp17. Hráč reprezentujúci trenčiansky klub mohol byť o čosi kľudnejší, pretože mal tabuľkovo lepšie postavenie, čo sa však nedalo povedať o jeho sokovi. Ten dokázal zo 14 duelov vyhrať iba dva zápasy a potreboval nutne získať všetky body.

Doli97 preukázal svoju lepšiu streleckú presnosť a zápas sa skončil stavom 4:2. Slovan_rSp17 týmto zápasom definitívne pochoval svoje šance na záchranu a stal sa tak prvým zostupujúcim z FIFA PRO LEAGUE do nižšej súťaže “ FIFA LEAGUE”

Posledný zápas ôsmeho kola bol v jasnej réžii ASTN.Doliho97 ( Chelsea) a to i napriek tomu, že sme v prvom dejstve videli málo šancí a iba jeden presný zásah. Opakom bol druhý polčas, kde sa u tohto hráča” roztrhlo vrece” s gólmi. Svojho protivníka Slovan_rSp17 ( Juventus ) k ničomu vážnejšiemu nepustil a postaral sa tak o debakel 5-0.

1. KOLO

cristy7 vs SIG Typci

Úvod nám otvoril duel medzi reprezentantmi MŠK Žilina – cristy7 a Sigma Olomouc – SIG Typci. Pred stretnutím sa prvý menovaný nachádzal na treťom mieste v tabuľke, čo sa však nedalo povedať o jeho súperovi. Sigma Olomouc stále nemal istú záchranu v súťaži a bol v ohrození zaručujúcom zostup a potreboval súrne plne bodovať.

Prvý zápas posledného kola sa niesol v duchu absolútnej dominancie cristyho7( Liverpool). Úvod proti SIG Typcimu ( PSG) mu vyšiel skvele, súpera do vyložených šancí príliš nepúšťal, hral precízne a produktívne, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku zápasu, ktorý skončil 5-0.

Druhý zápas bol na góly štedrejší ako predošlé stretnutie. Hráč cristy7 ( Lazio) podobne ako predtým znova režíroval priebeh zápasu. I keď to bol v podaní SIG Typci ( Liverpool)  tentokrát lepší výkon, nedokázal nakoniec nakloniť misky váh vo svoj prospech a tak jeho súper bral všetkých 6 bodov. Odveta sa skončila 6-2 pre hráča e-športovej sekcie MŠK Žilina.

FCST Alex vs Huhnak

Ako sa hovorí, to najlepšie na koniec. Tieto slová definujú dvojzápas medzi gigantmi celej ligy. Dvaja tabuľkovo najlepšie postavení hráči pred záverečným kolom si to rozdali práve v tomto poslednom kole. FCST Alex potreboval zisk bodov kvôli udržaniu si druhého miesta v tabuľke. Jeho náprotivok, Huhnak sa stal jasným víťazom celej súťaže a išlo mu „už iba“ o zvýšenie počtu bodov a zlepšenie svojho skóre.

FCST Alexovi ( PSG) sa podarilo v prvom meraní síl otvoriť skóre. Postupne začal Huhnak ( Liverpool) vyvíjať stále väčší tlak, vďaka čomu sa majstrovi podarilo vyrovnať. Obaja súperi hrali s rešpektom peknú, vyrovnanú hru a stav zápasu tak zostal nemenný 1-1.

Druhé meranie síl vyšlo nielen gólovo lepšie v prvom polčase trnavskému Alexovi( Liverpool). Alex pokračoval precíznejšou a krajšou hrou a nasledujúcich 45. minút sa postaral o druhú prehru šampióna Huhnaka ( Manchester City ) v turnaji s konečným stavom 5:2. Zaujímavosťou je, že Alex je jediným hráčom, ktorý neprehral s Huhnakom ani jeden zápas.

Slovan rSp17 vs SIG_FCMARTIN

Hráč bratislavského Slovana sa stal prvým, istým zostupujúcim hráčom do nižšej súťaže. Ani výhry v oboch posledných zápasoch by tak pre neho neznamenali sen o udržaní sa v prfesionálnej lige FIFA PRO LEAGUE. Cenou útechy by pre neho mohlo byť aspoň čestné získanie všetkých bodov na záver. Na druhej strane hráč Sigma Olomouc SIG_FCMARTIN mohol byť pred týmto stretom pokojný. V lige sa udržal a mohol tak ešte vo svoj prospech zlepšiť svoje tabuľkové postavenie.

V poradí piaty zápas 9. kola pokračoval duelom medzi Slovan rSp17 ( Liverpool) a SIG FCMARTIN ( PSG). Už od úvodu predvádzal lepšiu aktivitu Slovanista, ťažil z pozornej defenzívy a taktiež mal lepší prvý polčas. Zo strany jeho súpera sme videli pekný gólový moment zo 62. minúty, no ani to mu nestačilo na jeho protihráča a súboj tak skončil výsledkom 5:2.

V odvetnom stretnutí si hráči výkony vymenili. Gólovo bol pre zmenu lepší hráč zo Sigmy Olomouc ( Liverpool). V zápase sme videli šance na oboch stranách, Slovan rSp17 ( Everton) dokonca dokázal na chvíľu zdramatizovať priebeh hry, ale viac zásahov strelil jeho súper. Skóre z prvého stretu zostalo rovnaké 5:2 ale zmenil sa víťaz.

Slovan Lumasa2 vs ASTN.Doli97

Štvrté stretnutie nám priniesol boj medzi hráčmi Slovan Lumasa2 a ASTN.Doli97. Najmladší hráč turnaja sa pokúšal o zisk plných šiestich bodov a jeho cieľom bolo obsadenie druhej priečky, hneď za Huhnakom. ASTN.Doli97 nemal ešte pred stretnutím úplne istú záchranu, preto bola jeho motivácia taktiež obrovská.

Lumasa 2 – 1 PSG, 2 Slavia

Doli97- 1 Sagan Tosu , 2 Sparta

Prvý zápas týchto dvoch hráčov nám priniesol zaujímavý výber mužstva zo strany ASTN.Doliho97, ktorý si zvolil japonské mužstvo Sagan Tosu. Naopak jeho súper Slovan_Lumasa2 stavil na istotu zvolením PSG. Druhý menovaný jasne v zápase dominoval už od začiatku stretnutia. Po dvadsiatich minútach hry vyhrával rozdielom triedy, neskôr pridal štvrtý gól. Čestnú strelu do priestoru brány strelil aj Doli97 v 44. minúte. V druhom polčase sme góly nevideli a skóre zápasu tak zostalo až do finálneho hvizdu nezmenené 4-1.

Druhý zápas sa niesol v duchu derby pražských tímov. Lumasa2 si zvoli Slaviu Praha a Doli97 na druhej strane Spartu Praha. Už v piatej minúte otvoril stretnutie ASTN.Doli97. Následne dokázal vybojovať pokutový kop, ktorý úspešne premenil brankár Sparty Praha. V prvom polčase tento hráč pridal ešte aj tretiu gólovú strelu. Lumasa2 dokázal znížiť priebeh tohto súboja na konečných 3-1.

RIIJK vs FCST Kali

Úplne posledný dvojzápas nám priniesol zápas o najvyššie priečky ale tiež o „prežitie“ v súťaži. RIIJK potreboval v závere turnaja bodovať z dôvodu umiestnenia sa na treťom mieste, keďže cristy7 skončil druhý. FCST Kali bol tabuľkovo pred stretnutím na predposlednom mieste a tak mu neostávalo nič iné iba vyhrať v oboch zápasoch.

RIIJK- 1 Slavia 2

Kali- 1 Liverpool, 2

Predposledný zápas turnaja vyšiel jasne v prospech RIIJKA ( Slavia Praha). Počas celého zápasu svojmu súperovi FCST Kalimu ( Liverpool) takmer nič nedaroval. Môžeme zhodnotiť, že v podstate už v prvej polovici hry bolo rozhodnuté. RIIJK dokonca dokázal streliť 3 góly po rohovom kope, čo sa príliš často nestáva. Meranie síl sa skončilo 5-2 pre hráča tímu Entropiq.

Posledné stretnutie turnaja nám prinieslo napínavú drámu. Tu išlo už naozaj o všetko, obaja hráči potrebovali bezpodmienečne vyhrať. FCST Kali ( PSG) v 10. minúte otvoril skóre, na čo v zápätí dokázal odpovedať RIIJK ( Borrusia Dortmund ) vyrovnávajúcim gólom. Priebeh stretnutia zostal do prvého polčasu nezmenený. V druhom dejstve bola šťastena priklonená viac hráčovi RIIJK , ktorý dokázal streliť dva dôležité góly. V nadstavenom čase skóre upravil Kali pekným zásahom na 3:2, no na výhru to nestačilo. Stal sa tak druhým hráčom, ktorý zostúpil spoločne so Slovan rSp17. Naopak RIIJK si týmto víťazstvom zabezpečil tretiu, bronzovú priečku.

Víťaza FIFA PRO Ligy sme teda poznali už po ukončení ôsmeho kola, no pre kompletné a finálne určenie pomyselného stupienka víťazov sme si museli počkať až do posledného duelu. Víťazom sa teda stáva Huhnak, druhú priečku si zabezpečil cristy a tretie miesto si doslova vybojoval RIIJK.

Všetkým zúčastneným hráčom, fanúšikom a partnerom chceme poďakovať za ich priazeň a podporu pri organizovaní prvej slovenskej e-športovej ligy: Swan FIFA PRO LEAGUE.

Veríme, že v marci 2021, kedy začne nová sezóna si na nás opäť nájdete čas a spoločne budeme svedkami ďalších napínavých zápasov.

Na sledovanie zápasov v hre FIFA nezabudnite potvrdiť odber na twitch kanáli https://www.twitch.tv/fifa_league_sk a pre viac informácií o ligách sledujte sociálne siete https://www.facebook.com/fifaleaguesk  https://www.instagram.com/fifaleaguesk/