Pozor, od stredy sa menia pravidlá. Jedna avizovaná zmena sa však nekoná

  • 19. januára sa zmenia opatrenia a vojde do platnosti režim OP+
  • Respirátor bude povinný aj v exteriéri
pjimage – 2022-01-17T192100.400
Unsplash/Mufid Majnun Unsplash/Jeremy Bezanger
  • 19. januára sa zmenia opatrenia a vojde do platnosti režim OP+
  • Respirátor bude povinný aj v exteriéri

Od stredy 19. januára na nás čakajú ďalšie zmeny. Okrem toho, že do platnosti vojde nový režim OP+, bude nutné nosiť respirátor aj v exteriéri v prípade, že dodržať vzdialenosť 2 metre nebude možné, vyplýva to z vyhlášky ÚVZ. Respirátor bude povinný aj na hromadných podujatiach. 

Minister zdravotníctva sa zároveň dohodol s konzíliom odborníkov, že skrátenie lehoty po prekonaní Covidu sa zatiaľ nekoná. 180 dní sa malo zmeniť na 90, no do režimu OTP a OP budú aj naďalej patriť osoby, ktoré ochorenie prekonali za posledných 180 dní.

Režim OP+ bude podmieňovať vstup do prevádzok, v ktorých je riziko nákazy koronavírusom vysoké. Pôjde najmä o kúpele, akvaparky a posilňovne, no taktiež bude platiť aj akcie ako svadby, kary, oslavy a diskotéky.

zdroj: TASR/Milan Kapusta

ÚVZ SR taktiež upozorňuje, že zákazníci hotelov, ktorí majú tri dávky vakcíny, sa nebudú musieť preukázať negatívnym testom. Osoby, ktoré majú dve dávky alebo sú zaočkované jednodávkovou vakcínou, sa negatívnym testom preukázať budú musieť.

Ako ďalej informuje agentúra SITA, ubytovanie pre lyžiarske a snoubordové výcviky pre deti do 18 rokov v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu bude možné v režime OTP.

Povinné testovanie nezaočkovaných zamestnancov zostáva minimálne do konca januára 2022 jedenkrát do týždňa, testovať sa nebudú musieť zamestnanci s kontraindikáciou očkovania.

Zdroje: ÚVZ SR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá