Pracuj pre Sygic, Amazon či SwissRe za super plat. V Bratislave sa roztrhlo vrece s top pracovnými ponukami

  • Nové Nivy sú prelomový mestský ekosystém rodiaci sa v roky zanedbávanej lokalite Mlynských nív
  • Bez pochýb prinášajú novú generáciu architektúry, dizajnu a mestského životného štýlu
  • Pribudli tu nové moderné kancelárie s výhľadmi na celú Bratislavu, ktoré sa stali domovom medzinárodných firiem, ale aj úspešných startupov, pre ktoré môžeš teraz pracovať
praca, nove nivy, zamestnanci, bratislava
TASR/Jakub Kotian, Jaroslav Novák
  • Nové Nivy sú prelomový mestský ekosystém rodiaci sa v roky zanedbávanej lokalite Mlynských nív
  • Bez pochýb prinášajú novú generáciu architektúry, dizajnu a mestského životného štýlu
  • Pribudli tu nové moderné kancelárie s výhľadmi na celú Bratislavu, ktoré sa stali domovom medzinárodných firiem, ale aj úspešných startupov, pre ktoré môžeš teraz pracovať

Mnohí ľudia už netrpezlivo čakajú na dokončenie všetkých projektov Nových Nív, ktoré sa očakáva v roku 2025. Už dnes je však táto lokalita dobre fungujúcou mestskou štvrťou, ktorá sa bude ďalej rozvíjať a prinášať ľuďom, ktorí tu žijú a pracujú všetko, čo od moderného centra mesta očakávajú.

Táto zóna so svetovou architektúrou, zároveň tvorí akýsi biznis ekosystém, ktorý obyvateľom Slovenska ponúka aj nové pracovné príležitosti. Vďaka spoluprácam medzi veľkými korporáciami s menšími startupmi, tu totižto vznikajú stále nové projekty a prepojenia.

V Bratislave už čoskoro otvoria coworking, aký u nás nemá obdoby. Pracovať tu budeš chcieť aj ty

Aj napriek súčasnej pandemickej situácii si tamojšie firmy hľadajú nových zamestnancov. Aktuálne je na Nových Nivách viac ako 120 voľných pozícií. Zabojovať tak môžeš o prácu v kanceláriách, ktoré ponúkajú jedny z najlepších výhľadov v meste. Svoje priestory má konkrétne v Nivy Tower spoločnosť Resco či Capco.

Networkovať  však môžeš aj v HubHube a za zmienku stoja aj vynovené kancelárie VÚB či „tehličková klasika“ v Twin City. Práve tu sídlia firmy, ktoré sú mnohými označované za love brandy. Ide napríklad o slovenský Sygic, ale aj kráľa benefitov SwissRe či Accace.

Uverejnil používateľ Nové Nivy Pondelok 17. augusta 2020

V Twin City Tower majú zase otvorené pozície spoločnosti ako Amazon či Indra Avitech – hráč, ktorý je špičkou v IT systémoch riadenia letovej prevádzky.

„Nebude asi žiadnym prekvapením, že najviac pracovných pozícií pochádza z oblasti IT. Slovensko patrí svojim potenciálom v oblasti informačných technológií k popredným európskym krajinám a Nové Nivy svojou podstatou priťahujú technologických gigantov. Stále rastúca digitalizácia snáď vo všetkých oblastiach tento dopyt iba zväčšuje,“ informuje developer projektu Nove Nivy, HB Reavis.

Uverejnil používateľ Nové Nivy Pondelok 17. augusta 2020

Najväčší záujem je už klasicky o vývojárov (frontend, backend, JAVA, iOS), testerov, dizajnérov či projektových a data manažérov.

Ak by si mal záujem o prácu u najväčšieho developera na Slovensku a jedného z najväčších poskytovateľov pracovných priestorov v Európe, HB Reavis aktuálne hľadá napríklad tímlídra pre najväčšiu coworkingovú sieť HubHub. Na tejto pozícii ako aj na pozícii Fit-Out Coordinator, si zarobíš od 1 800 eur. Na pozícii Fit-Out Project Manager čakaj výplatu minimálne 2 500 eur. 

Uverejnil používateľ Nové Nivy Nedeľa 19. apríla 2020

„V ére, kedy informačné technológie dynamicky menia komunikáciu, je jedinou možnosťou, ako sa prispôsobiť týmto vzrušujúcim podmienkam, vytvorenie vynikajúceho tímu. Práve pre ľudí, ktorí hľadajú nielen prácu, ale skôr osobné naplnenie, chceme vytvárať inšpiratívny ekosystém, ktorý im umožní čo najlepšie rozvíjať svoj talent,“ tvrdí Róbert Kubinský, bývalý riaditeľ ľudských zdrojov v HB Reavis.

Nielen IT

Ak tvojou parketou nie je IT, môžeš sa uchádzať o pozície v rámci podpory, účtovníctva, ľudských zdrojov alebo si môžeš vybrať z niekoľkých ponúk z oblasti administratívy. 

Uverejnil používateľ Nové Nivy Pondelok 5. augusta 2019

Napríklad Sygic momentálne hľadá človeka, ktorý by šéfoval ich recepcii. Ide o prácu na plný úväzok s mesačným platom 1 100 eur v čistom, plus ďalšie odmeny. Firma sídli Twin City a v oblasti navigácií je po Google svetovou dvojkou. Patrí pritom medzi najúspešnejšie technologické spoločnosti v našom regióne vôbec.

Na Slovensko prišiel zo Švajčiarska a otvoril si top street food. Reštaurácie ho bezdôvodne nahlasujú hygiene

„Hľadáme milého a zodpovedného recepčného, ​​ktorý chápe dôležitosť dobrého prvého dojmu a dôslednej a dobre organizovanej práce. Aj keď sme v dnešnej dobe väčšinou v domácej kancelárii, spoliehame sa na to, že budete zodpovedný za našu kanceláriu, poštu či balíky,“ píše sa v popise pracovnej ponuky.

Sygic však hľadá aj produktového či UI dizajnéra s nástupným platom 2 000 eur v čistom. Na pozícii Sales Executive si tu zase zarobíš aspoň 1 700 eur.

Naprázdno na Nivách neobídu ani manažéri či študenti. SwissRe ponúka pozíciu pre Finančného manažéra s minimálnym nástupným platom 2 500 eur. Na pozícii asistenta či asistentky si zase zarobíš minimálne 1 100 eur v čistom. Šancu tu dostanú aj študenti, ktorí si v rámci part time pozícií môžu zarobiť 5 eur na hodinu v čistom.

Práca pre Amazon

Spoločnosť má Amazon už dlhodobo pomerne trúfalú víziu a to stať sa zamestnávateľom prvej voľby v každom regióne, kde pôsobí. Na Slovensku Amazon doposiaľ vytvoril viac ako 2 600 stálych pozícií. Aj keď Amazon sa ti môže spájať skôr so Sereďou, kde má vybudované logistické centrum, pracovné ponuky otvoril aj v hlavnom meste. 

Momentálne je otvorená pozícia Biznis Analytika s ponúkanou mzdou 1 900 eur v čistom. Ako tímový manažér si tu zarobíš minimálne 2 500 eur mesačne a ako finančný analytik s nemeckým jazykom dostaneš 2 300 eur.

Luxusný rezort v Tatrách je otvorený aj počas pandémie. Ponúka home office s vlastnou saunou

Firma však láka Slovákov aj na prvý pohľad veľmi lákavý benefit, ktorým je štvordňový pracovný týždeň a tri dni voľna. Ponuka sa však týka práci v spomínanej Seredi. Uchádzači na vstupných pozíciách si tu zarobia 5,50 eur na hodinu v hrubom. Ak sa prepracujú na pozíciu vedúcich tímov, za odpracovanú hodinu dostanú 7 eur.

Spoločnosť nechce lákať  nováčikov len na plat. Amazon sa spolieha, že nových uchádzačov o pracovné pozície, zaujmú aj benefity. Okrem skráteného pracovného týždňa, ide napríklad o mesačné bonusy za splnenia podmienok ako je dochádzka či produktivita práce. V hre je aj takzvané zvýhodnené stravovanie, vďaka ktorému zamestnanec dostane 3-chodové menu za 1 euro. Pracovných ponúk je aj počas pandémie ako maku, teraz si už stačí len vybrať.


Abecedný zoznam vybraných firiem, ktoré majú sídlo na Nových Nivách: Abbvie, Abbott, Accace, Akular, Amazon, BNP Paribas, Bayer, CAPCO, Dedoles, Edenred, HB Reavis, MSD, Pernod Ricard, pwc, Resco, SwissRe, Sygic, Union, Universal Music, VÚB, Websupport, Yanfeng Slovakia

Zdroje: Nové Nivy, Sygic, Amazon, HB Reavis, SwissRe

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech