Prečo by si mal nasledovať svoj sen aj keď ťa v tom nikto nepovzbudzuje

  • Niekedy si sami pred seba hádžeme imaginárne polená, až kým nezabudneme na to, prečo sme sa vlastne do toho vôbec púšťali.
handsome-man-wearing-sunglasses
  • Niekedy si sami pred seba hádžeme imaginárne polená, až kým nezabudneme na to, prečo sme sa vlastne do toho vôbec púšťali.

Kedykoľvek sa snažíš urobiť vo svojom živote pozitívnu zmenu, okúsiš aj istú dávku rezistencie. Niekedy je tento vzdor vnútorný, teda ty vs. ty. Vstať  skôr a ísť cvičiť do posilky nie je nič moc. Oveľa jednoduchšie je stlačiť na budíku „snooze“.

Na rovnakom princípe funguje aj založenie biznisu. Niekedy si sami pred seba hádžeme imaginárne polená až kým nezabudneme na to, prečo sme sa do toho vôbec púšťali.

Flashdance_035Pyxurz

 

To všetko je len vnútorný vzdor, ktorý sa dá zmeniť. Zvyčajne je tento typ odporu dobrým znamením. Znamená to, že sa ako keby rozcvičuješ. No popri vnútornom vzdore budeš rovnako čeliť aj tomu externému od ľudí okolo teba.

Od rodičov, ktorí ti povedia „buď realista“… „viem, že rád tancuješ, no si si istý, že nechceš titul z vysokej školy? Budeš mať lepšie šance sa zamestnať.“

Od kolegov v práci, ktorí ti povedia, že by si mal byť vôbec rád za tú prácu, ktorú momentálne máš …„to nemyslíš vážne, chceš to skúsiť v dnešnej kríze?“

Od priateľov, ktorí si z teba uťahujú, nepovzbudzujú ťa alebo ťa ani vôbec nepočúvajú.

Had a relatively normal day. Went to work. Wrote marginally funny things on The Twitter. Wrote code that hypothetically runs on an iPhone. Got home. Tried to do some planning so I could figure out what I'm going to do with my life. Realized how complex anything I want to make is and decided to go for a stroll in Stern Grove. Random thoughts: Why are dating websites the only online services who's end goal is to create real world connections? I'd like to meet interesting people just to hang out or grab a drink with. Why is it so difficult and/or awkward to do that? Breaking a gigantic idea into smaller parts is a pain in the ass and the only way to do a startup (realistically) is to create something limited in scope, but meaningful. I'm always tired, all the time. I wish I had energy like how everyone else my age does. How does one move into certain social circles? For example, I just realized I live within walking distance of an internet personality I really respect and who's work I think is really cool. I'd like to meet/know him better. The problem is, I can't do this without being a total creep.

 

To všetko je externý vzdor. Ak necháš ľudí aby ťa ovplyvnili v tvojich rozhodnutiach, výsledok môže byť katastrofa. Pravda je taká, že ľudia, čo ťa kritizujú, nevšímajú si ťa a znevažujú ťa za to, že robíš čo máš rád vlastne vôbec nerozumejú prečo to robíš.

Nerozumejú, prečo sú pre teba tvoje túžby a sny také dôležité. A to je v poriadku. Je to absolútne v poriadku žiť život, ktorému iní nerozumejú.

Je absolútne v poriadku vybrať si kariéru, ktorá nie je bežná. Je absolútne v poriadku byť hore celú noc a pracovať na niečom, na čom ti záleží, aj keď ti to momentálne žiadne peniaze nevynáša.

sacrifice

 

Jediná vec, ktorá nie je absolútne v poriadku je, keď sa vzdáš svojej jedinečnej osobnosti alebo potlačíš svoje nadanie, pretože sa pred niekým hanbíš alebo sa bojíš, že ťa bude odrádzať.

Takže je načase, aby si začal žiť podľa vlastných životných pravidiel. O nejaký čas sa tí istí ľudia, čo ťa odradzovali začnú pýtať: „hej kámo, ako si to dokázal?“

dream

Zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech