Prečo nemal Haščák putá, keď ho brali kukláči? Šéfka tímu Gorila jasne vyvrátila všetky pochybnosti

  • Pri prehliadke priestorov Penty neboli splnené podmienky na použitie pút ako donucovacích prostriedkov na Jaroslava H.
  • Spolumajiteľa Penty polícia zadržala v utorok 1. decembra, v súčasnosti je obvinený z trestných činov korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.
Jaroslav Haščák Penta NAKA
TASR/Jakub Kotian
  • Pri prehliadke priestorov Penty neboli splnené podmienky na použitie pút ako donucovacích prostriedkov na Jaroslava H.
  • Spolumajiteľa Penty polícia zadržala v utorok 1. decembra, v súčasnosti je obvinený z trestných činov korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Pri prehliadke priestorov Penty neboli splnené podmienky na použitie pút ako donucovacích prostriedkov na Jaroslava H. Vo svojom stanovisku to uviedla vedúca tímu Gorila, polícia ho zverejnila vo svojom profile na sociálnej sieti. Policajný zbor (PZ) SR tak reagoval na ohlasy verejnosti. Ako PZ informoval, viacerí občania sa v súvislosti s fotografiami, na ktorých je zadržaný spolumajiteľ Penty Jaroslav H. bez pút, pýtali, prečo mu ich polícia nenasadila.

„Zadržaná osoba J. H. bola po vykonaní bezpečnostnej prehliadky, nakoľko k jeho zadržaniu došlo v budove Prezídia PZ. V tomto konkrétnom prípade, vzhľadom na vyššie uvedené ako i celkové vyhodnotenie bezpečnostných rizík, neboli splnené podmienky na použitie pút ako donucovacích prostriedkov proti zadržanej osobe,“ uviedla šéfka tímu Gorila v stanovisku.

Taktika, spôsob vykonania zásahu, nasadenie síl a prostriedkov a použitie špeciálnej jednotky podľa nej vychádzali z individuálneho posúdenia aktuálnej operatívnej situácie, ktorá bola podmienená vyhodnotením informácií k osobám a priestorom, kde mal zásah prebehnúť.

Príbeh NAKA: Na svoje narodeniny vzali Haščáka. NAKAlendár sa opäť rozbehol. Najskôr sa im všetci smiali

Podľa vedúcej tímu predstavuje sídlo Penty členitý administratívny priestor s viacerými únikovými východmi, vlastnou ozbrojenou bezpečnostnou službou a pred zásahom bol taktiež odôvodnený predpoklad, že bude zo strany osôb nachádzajúcich sa v budove kladený aktívny odpor. Veliteľ akcie pritom zodpovedá pri zásahu za bezpečnosť osôb, voči ktorým sa zasahuje, no zároveň za bezpečnosť osôb vykonávajúcich zásah.

Polícia zadržala Jaroslava H. v utorok 1. decembra. Následne ho obvinili pre trestné činy korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Obvinenia podľa medializovaných informácií súvisia s kauzou Gorila. Spis Gorila sa na verejnosti objavil v decembri 2011, jeho obsah tvorili prepisy rozhovorov medzi viacerými politikmi a osobami z prostredia finančných skupín. Za autora spisu je považovaný bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Peter H. Od roku 2012 na prípade pracuje špeciálny vyšetrovací tím.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech