Prečo je podľa mňa Twitter lepší ako Facebook?

  • Twitter nedávno oslávil 10. narodeniny a hoci sa niekedy jeho budúcnosť spochybňuje, ja mu stále verím.
Screen Shot 2016-03-23 at 10.37.44
  • Twitter nedávno oslávil 10. narodeniny a hoci sa niekedy jeho budúcnosť spochybňuje, ja mu stále verím.

Áno, čísla klesajú, príjmy sú oproti Facebooku smiešne. Kľúčoví zamestnanci zo spoločnosti odchádzajú. A celé to jednoducho na Facebook zdanlivo nemá. Ja si však za Twitterom stáť budem a hneď ti poviem prečo.

Som veľký fanúšik minimalizmu. Kým ty máš v mobile 50-100 aplikácií, ja ich tam mám 10. A každý deň uvažujem, ktorú okrešem. Preto fandím úmyslom Facebooku, ktorý chce strčiť do jednej platformy čo najviac služieb. Naozaj si prajem, aby som raz prišiel na Facebook, kúpil si tam topánky, objednal letenky a vybavil poistenie.

A potom je tu Twitter. Kde naťukáš slabých 140 znakov (ok, už viac) a tvoj feed sa ide zblázniť. Je plný nezmyslov od neznámych ľudí. Prečo s mojou povahou stále Twitter mám? Pretože Twitter je platforma pre reálny život.

isis

foto: thenextweb.com

Facebook je o zdieľaní fotiek detí, psov a mačiek. Facebook je o fotkách z dovolenky. Facebook je o kulte osobnosti. A preto je Twitter lepší.

Facebook a Twitter sú určené pre rozdielne typy ľudí. Je ťažké odísť z Facebooku, čo dokazujú aj štúdie. Na nástenke vidíš okrem kamošov aj rodinu. Na Facebooku máš pocit, že si stále nevidel dosť, že v tom feede predsa ešte niečo musí byť.

Na Twitter prídeš, vieš, že si v tom bordeli zmeškal tisíc zaujímavých vecí, nájdeš si ich pár a ideš ďalej. Napríklad von. Na pivo. Na futbal.

Na Facebooku si nonstop. Keď už nescrolluješ feed, aspoň určite kontroluješ správy (ja nie, mám ich tam desiatky neprečítaných, nehnevajte sa).

FACEBOOKTWITTERHANDS2-520x260

foto: thenextweb.com

V každom prípade najväčší rozdiel medzi oboma platformami je, a možno ťa teraz prekvapím, rodina.

Na Twitteri na svojich blízkych kašleš. O tom táto platforma nie je. Počul si niekoho povedať, že si jeho mama zavesila na Twitter fotku šteniatka? Nie, tieto veci sa dejú na Facebooku. Facebook je náhrada fyzickej interakcie. Twitter je o spojení s ľuďmi, ktorých nepoznáš. Je to kombinácia socializácie a profesionálneho networkingu.

A práve prítomnosť dospelých je dôvod, prečo mladí v Amerike hromadne Facebook opúšťajú. O Facebook sa síce nebojím, no predsa len tá sloboda vyjadrenia je tam limitovaná tým, že tam mám polovicu rodiny. A vlastne na tie vyjadrenia aj kašlem.

Twitter-iOS-520x260

foto: thenextweb.com

Na Twitter si napíšem slobodne, čo mi práve beží hlavou. A nikdy v živote som neriešil, že ma niekto prestal followovať. Odobratie z priateľov na Facebooku je pritom pomaly ekvivalent rany lopatou po chrbte.

Facebook sa ma snaží emočne dostať. Twitter ma informuje a pošle preč. Mám tak viac času na život. A nie, nemyslím ten digitálny.

zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech