Pred­beh­ne Zona Pop­corn Time?

Michal Tomek / 29. apríla 2014 / Tools a produktivita

Radi poze­rá­te fil­my? Nie vždy sa vám chce pla­tiť za lís­tok ale­bo DVD? Nie­kto­rí ľudia si našli ces­tu, a tak vznik­li služ­by ako Pop­corn Time a teraz už aj Zona. 

 

Kedysi začal projekt Popcorn Time revolúciu v streamovaní televízie a filmov. Nový ruský startup Zona v tom pokračuje a pridáva niečo navyše – televízne, športové kanály a rádio. Všetko zadarmo ,samozrejme. Ovládne Zona svet „pirátstva“?

Ak ste si niekedy mysleli, že Popcorn Time, označovaný za Netflix pirátskych kópií, je revolučnou inováciou v oblasti bezplatného pirátskeho obsahu, zoznámte sa so službou Zona. Za nápadom stojí tvorca najväčšej ruskej sociálnej siete VKontakt. Z pohľadu developerov dokáže Zona to isté, čo Popcorn Time, no navyše zahŕňa seriály, live televízne prenosy z celého sveta, hudbu, live rádio a športové prenosy a aj hry. Všetko v  rámci jednej aplikácie.

V súčasnosti je Zona k dispozícii tak pre Windows ako aj pre Android. Aplikácia pre systém Android je však dostupná iba v ruštine. Tá pre Windows má okrem ruskej aj ukrajinskú a anglickú jazykovú mutáciu.

 

 

Ide pravdepodobne o jednu z najpokrokovejších ideí na streamovanie filmov a podobného obsahu. Má veľmi jednoduché ovládanie. Výber a pustenie želaného filmu tiež netrvá dlho. V priebehu dňa sa počet užívateľov, ktorí využívajú službu, pohybuje medzi 200 až 500 tisícami. Užívateľom ponúka Zona okolo 6,5 tisica filmov, 300 televíznych kanálov či 500 rádiostaníc. Pri každom filme či seriály máte k dispozícii množstvo informácií ako hodnotenie, zápletku či kvalitu a jazyk daného diela.

 Akékoľvek výhody takáto aplikácia prináša, stále ide o porušovanie autorských práv. To znamená, že (asi v každej krajine) je sťahovanie obsahu chráneného copyrightom nelegálne. Či je to aj nelegitímne a neetické, nechávam na posúdení každého z vás.

 

Zdroj: computerworld.com, zona.ru, seusitenainternet.com.br

Pridať komentár (0)