Predbehol Muska aj Bezosa. Tajnostkár, ktorý si tento rok na svoje konto pripísal najväčšiu sumu peňazí

  • Indický magnát si tento rok polepšil o 16,2 miliardy dolárov
  • Nedarilo sa to ani Elonovi Muskovi či Jeffovi Bezosovi
  • Všetky jeho firmy sa tešili veľkému zisku
pjimage
Hindustan Times, TASR/AP/Ted S. Warren, TASR/AP/Susan Walsh
  • Indický magnát si tento rok polepšil o 16,2 miliardy dolárov
  • Nedarilo sa to ani Elonovi Muskovi či Jeffovi Bezosovi
  • Všetky jeho firmy sa tešili veľkému zisku

Ekonomická kríza v súvislosti s pandemickou situáciou dostala na kolená viacero ľudí. Nájdu sa však aj výnimky, ktoré si dokázali aj v týchto krutých časoch na svoje konto pripísať väčšiu čiastku peňazí. Gautam Adani tento rok bodoval. Na svoje konto si pripísal viac, ako ktokoľvek iný na svete.

Ako uvádza portál Bloomberg, Gautam Adani si polepšil o 16,2 miliárd dolárov. To sa nepodarilo ani Elonovi Muskovi či Jeffovi Bezosovi. Čisté imanie indického magnáta predstavovalo 50 miliárd dolárov. 

Gautam Adani patrí k jedným z najvplyvnejších ľudí Indie. Svoje súkromie si však prísne stráži, nikde nenájdeš fotky jeho domu, áut, ani iného majetku. Je zakladateľom spoločnosti Adani group, venuje sa predovšetkým oblastiam logistiky, energetiky, poľnohospodárstva, obrany a letectva. Takmer všetky akcie spoločnosti Adani group dosiahli zisk najmenej 50 %. 

V Indii nemá konkurenciu

Najbohatší človek Ázie Mukesh Ambani za Adanim taktiež zaostával. Tento rok si prilepšil len o 8,1 miliardy dolárov, čo je o polovicu menej ako zisk Adaniho. Gautam Adani je však výborným investorom. 

Spoločnosť Adani neustále rozširuje svoje podnikanie v oblastiach, ktoré sú odolné voči trhovým cyklom,“ skonštatoval Sunil Chandiramani, výkonný riaditeľ spoločnosti Nyka Advisory Services.

Indian tycoon Gautam Adani has added more billions to his wealth than anyone else in the world this year on the back of…

Uverejnil používateľ Hindustan Times Piatok 12. marca 2021

Aktuálne je pre nich najväčším lákadlom práve technológia. „So vstupom do podnikania v oblasti dátových centier naznačili, že by sa zamerali aj na oblasť technológií.“ Spoločnosť Adani Enterprises Ltd. podpísala minulý týždeň dokument o rozvoji kapacity dátového centra v Indii o 1 gigawatt.

Darilo sa na viacerých frontoch

Výrazne poskočili aj viaceré Adaniho firmy. Adani Total Gas Ltd. vzrástla o 96 %, Adani Enterprises pokročila o 90 %, Adani Transmission Ltd.  o 79 %, Adani Power Ltd. a Adani Ports and Special Economic Zones Ltd. rok viac ako o 52 %. Výraznejšie zaostávala Spoločnosť Adani Green Energy Ltd, ktorej zisk predstavoval len 12 %. Práve daná firma sa však úspechu tešila minulý rok, kedy akcie vzrástli až o 500 %. 

Zdroj: Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK