PREDPOVEĎ: Susedná krajina bojuje so snehovou kalamitou. K Slovensku prichádza chladná zmena

  • Slovensko tento týždeň ešte nečaká príjemné jarné počasie
  • V Rakúsku výdatne sneží, zisti, čo čaká Slovensko
Na Slovensku nasneží
Ilustračný obrázok TASR/Henrich Mišovič, Reprofoto: SHMÚ
  • Slovensko tento týždeň ešte nečaká príjemné jarné počasie
  • V Rakúsku výdatne sneží, zisti, čo čaká Slovensko

V druhej polovici apríla naďalej platí, že na Slovensku pretrvávajú nízke teploty a chladné dni. V noci z utorka na stredu sa však naše územie dostalo pod vplyv tlakovej níže menom BIRUTA, informovali sme. Očakávalo sa, že k nám prinesie intenzívne zrážky, a tak sa aj stalo.

Portál iMeteo píše, že dnes (24. apríla) preto treba počítať so skutočne upršaným dňom. Slováci cestujúci do Rakúska však musia počítať s náročnými podmienkami, susedia za hranicami totiž bojujú s intenzívnym snežením.

Na Slovensku sneží len v Tatrách, iba slabo, Rakúšania musia odpratávať sneh z viacerých úsekov ciest aj mimo Álp. Situáciu komplikuje silný vietor, ktorý sneh nafúka naspäť na cesty. Sneží hlavne v spolkových krajinách Dolné Rakúsko a Burgenland. 

Hranica sneženia síce podľa iMeteo už postupne stúpa, no pohybuje sa od 600 do 1 200 metrov nad morom. 

Na Slovensku od polnoci silno prší, najvýdatnejšie na juhu krajiny, a padli už desiatky mm zrážok. Postupne by malo začať pršať aj na severe Slovenska.

Na juhozápade môže vietor v nárazoch lokálne dosahovať rýchlosť 50 kilometrov za hodinu.

Chladná streda

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) by najvyššie denné teploty poväčšine nemali presiahnuť 10 stupňov Celzia. Na juhu stredného Slovenska, v Above, Šariši a na Zemplíne sa však môžu vyšplhať k 14 stupňom.

Ako sme už informovali, najchladnejšie bude počas celého dňa na severozápade Slovenska. Teploty na tomto území môžu byť veľmi nízke a na horách hrozí sneženie, ktoré sa môže neskôr dostávať aj do nižších polôh.

Nasneží aj u nás

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: iMeteo, SHMÚ, iMeteo 1

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá