Pred­sta­vu­je­me súťa­žia­ci­ch na Pione­ers Bratislava#3 — 1. časť

Tomáš Kahn / 20. apríla 2015 / Tools a produktivita

Podu­ja­tie pre star­tu­pis­tov a inves­to­rov Pione­ers Bra­ti­sla­va sa na Slo­ven­sku obja­vi­lo iba pred rokom a už tu máme jeho tre­tie vyda­nie. Okrem medzi­ná­rod­né­ho poza­dia so sebou opäť pri­ná­ša prí­le­ži­tosť pre slo­ven­ské star­tu­py odpre­zen­to­vať sa pred lokál­ny­mi i zahra­nič­ný­mi inves­tor­mi a zís­kať tak význam­né kon­tak­ty či inves­tič­ný kapi­tál.

 

Počas Pioneers Bratislava#3 sa 28. apríla 2015 v priestoroch Connect Coworking predstaví osem slovenských startupov v rámci súťaže Pitching Competition. Budú mať tri minúty na to, aby svojim podnikateľským nápadom oslovili odbornú porotu a ďalšie dve minutý na to, aby zodpovedali jej otázky. Výherca získa voľnú vstupenku na Pioneers Festival 2015 vo Viedni a ďalšie hodnotné ceny od partnerov podujatia. 

 

Tu su prvé tri startupy, ktoré si už chystajú svoje pitche:

 

Coupling.me

 

 

Appka Coupling.me je o ľuďoch a o vzájomnom zdieľaní momentov medzi nimi. Ak už sme v kontakte s niekým, tak existujú nekonečné možnosti stretávania sa, či už je to rôzne miesto alebo rôzny čas. Ak ste však na nejakom mieste a nemáte odvahu sa prihovoriť tomu druhému, je tu appka Coupling.me. Pomocou tejto ste schopný vidieť ľudí vo vašom okolí a kontaktovať ich. Ide o appku, ktorá je založená na geolokácií, takže vám vždy ukáže ľudí vo vašom okolí. Jej užívatelia tak dostanú jedinečnú možnosť spoznať nových ľudí vo svojom okolí. Myšlienka Coupling.me vznikla už v roku 2011 a od začiatku bolo jej úmyslom vytvoriť najužitočnejšiu dating platformu, pomocou ktorej by ste mohli nájsť a spoznať nových ľudí.

 

 

 

Crosswalk

 

 

 

Crosswalk je osvetlenie prechodu pre chodcov a pohybujúcich sa objektov na ňom novej generácie prostredníctvom lasera, posúvajúce ochranu chodcov na novú úroveň. Crosswalk rieši zlepšenie viditeľnosti chodcov za tmy a zhoršených viditeľnostných podmienok tak, aby vodiči spozorovali chodcov z väčšej vzdialenosti a vedeli rýchlejšie predchádzať možným kolíziám. Naše testy ukázali, že s osvetlením Crosswalk vodiči zbadajú chodcov z 3-5x väčšej vzdialenosti. Crosswalk vznikol ako spin-off z hardvérového projektu Ambiscreen. 

 

 

Lazyring

 

 

Každý z nás má doma neskutočné množstvo ovládačov, či už je to od TV, DVD prehrávača, satelitu, Hi-Fi, klimatizácia a čokoľvek ďalšie. Čo keby ste mohli ovládať všetko pomocou vášho smartphonu? Startup Lazyring prišiel preto s nápadom univerzálneho ovládača. Konkrétne sa jedná o gestá, pomocou ktorých dokáže ovládať vaše zariadenia. Startup Lazyring vytvoril prsteň, ktorý vám k tomu poslúži a pomocou ktorého dokážete ovládať gestami vaše zariadenia. Jedná sa o veľmi malé zariadenia veľkosti prsteňa, ktoré je vybavené najnovšími technológiami. Projekt Lazyring môžete násť dokonca aj na crowdfundingovom portály Indiegogo TU.

 

 

Ďalších súťažiacich predstavíme už o pár dní v nasledujúcich článkoch:). 

 

---

 

PioneersBratislava#3

28. apríl 2015, 19.00 hod.

Connect Coworking, Páričkova 18, Bratislava

https://www.eventbrite.co.uk/e/pioneersbratislava3-tickets-16330475893

 

Podujatie prináša: AVE Agency v spolupráci s SBA

Partneri podujatia: Crowdberry, KPMG, Startitup.sk, Fond inovácií a technológií, Flemio, Heineken, Hennessy, Thali

Pridaj sa tu: https://www.facebook.com/events/945102145540816/

 

Pridať komentár (0)