Na uniknutom videu prehovoril atentátnik na Roberta Fica: Nesúhlasím s politikou vlády

  • Exkluzívne vyjadrenie strelca
  • Kamery zachytili celý pokus o atentát
Atentát na Fica
TASR, REPROFOTO/Plus JEDEN DEŇ
  • Exkluzívne vyjadrenie strelca
  • Kamery zachytili celý pokus o atentát

Redakcia Plus JEDEN DEŇ zverejnila exkluzívne zábery. Je na nich útočník, ktorý sa dnes pokúsil spáchať atentát na premiéra Fica. Zdá sa, že video vzniklo na policajnej stanici. 

„Nesúhlasím s politikou vlády. Sú likvidované masmédiá, prečo RTVS je napádaná? Mazák je prečo vyhodený z funkcie?“ zaznelo na videu

Video vzniklo zrejme pred výsluchom atentátnika na policajnej stanici. Má len niekoľko sekúnd a nie je jasné pozadie jeho vzniku ani úniku do médií.

Facebooková stránka Hoaxy a podvody hovorí o úniku informácií zo štátnych zložiek.

„V súvislosti s atentátom na premiéra Roberta Fica sme zaznamenali opakovaný únik informácií zo štátnych zložiek. Zverejnili ich anonymné stránky, ktoré takýmito údajmi nemôžu disponovať,“ tvrdí mimovládka na sociálnej sieti.

„Nejde len o meno strelca, ale aj o jeho vyjadrenie nahrané do mobilného telefónu pravdepodobne príslušníkom Policajného zboru po zadržaní, či dokonca o lekársku správu opisujúcu zdravotný stav premiéra,“ pripomínajú.

Exkluzívne zábery

RTV Prievidza zverejnila exkluzívne zábery, ktoré zachytávajú streľbu na premiéra Roberta Fica. Jeho stav zatiaľ známy nie je, posledné informácie hovoria o tom, že najvážnejšie z jeho zranení by malo byť zranenie brušnej dutiny. Incident sa odohral pred kultúrnym domom po ukončení vládneho rokovania.

Na videu je vidieť, ako útočník päťkrát vystrelil zo zbrane na premiéra, ktorý sa vzápätí zniesol k zemi. Útočník bol na mieste spacifikovaný, ochranka premiéra ho zviedla na zem. Ešte niekoľko hodín po incidente bola pri Dome kultúry viditeľná zbraň útočníka.

Útočníkom má byť spisovateľ s rasistickými vyjadreniami

Po pokuse o atentát na Roberta Fica sa jeho život ocitol v ohrození. Preto bol letecky prepravený do nemocnice v Banskej Bystrici, hoci pôvodne sa uvažovalo o Bratislave. Kvôli potrebe rýchleho lekárskeho zákroku by však cesta do hlavného mesta trvala príliš dlho.

Ako sme ťa už informovali v nedávnom článku, podľa dostupných informácií je atentátnikom 71-ročný Juraj Cintula, spisovateľ a člen Slovenských spisovateľov z Levíc. Cintula, ktorý je zároveň bývalým pracovníkom súkromnej bezpečnostnej služby (SBS), mal zbraň v legálnej držbe.

Niektoré jeho literárne diela odhaľujú kontroverzné názory na Rómov. V jednom zo svojich textov, zverejnenom v knihe knihe Efata „o Cigánoch“, podľa Denníku N uviedol: „Toľko bezočivých cigánov v Európe, ako je dnes, ešte nikdy nebolo.“ 

Biden je znepokojený

Americký prezident Joe Biden v stredu odsúdil pokus o atentát na slovenského premiéra Roberta Fica a označil to za „hrozný násilný čin“. Veľvyslanectvo USA v Bratislave je podľa neho pripravené pomôcť vláde SR, uviedol Biely dom vo vyhlásení, na ktoré sa odvoláva TASR.

„Som znepokojený správami o útoku na slovenského premiéra Roberta Fica. Spolu s Jill sa modlíme za jeho skoré uzdravenie a myslíme na jeho rodinu a obyvateľov Slovenska,“ povedal Biden. 

Na útok reagoval aj ruský prezident Vladimir Putin, ktorý správy vraj prijal s rozhorčením. Podľa Putina „tento ohavný zločin nemožno ospravedlniť“.

„Roberta Fica poznám ako odvážneho a odhodlaného človeka. Naozaj dúfam, že tieto vlastnosti mu pomôžu prežiť túto ťažkú ​​situáciu,“ vyhlásil ruský prezident. Ficovi zároveň zaželal skoré uzdravenie.

Zdroje: Youtube/RTV Prievidza, Redakcia Startitup, Pluska, Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá