Preslávil ho Paul McCartney, teraz môže byť tvoj. Malebný ostrov s plážami a 7 domami je na predaj

  • Za takmer tri milióny môžeš mať viac ako len ostrov
  • O obrovský trávnik sa postarajú ovce
ostrov
Ilustračná fotografia Instagram/nigelspencerphoto
  • Za takmer tri milióny môžeš mať viac ako len ostrov
  • O obrovský trávnik sa postarajú ovce

Snívaš o úteku z rušného mestského života a o živote na pokojnom ostrove obklopenom úchvatnou prírodou? V tom prípade by ťa mohol zaujať malebný ostrov, ktorý sa nachádza pri škótskych brehoch a je momentálne na predaj.

Za takmer tri milióny eur sa môže budúci majiteľ tešiť okrem samoty a pokoja aj na piesočnaté pláže, kŕdle vtákov, sedem domov, krčmu a na južnom cípe idylický maják. Bonusom je aj stádo oviec. Informujú o tom novinky.cz.

Ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a ticho 

Ak ťa nasledujúce riadky zaujali, potom by si mal spoznať ostrov Sanda, malebnú oázu ležiacu na dohľad od polostrova Kintyre, presláveného piesňou Mull of Kintyre legendárneho Paula McCartneyho.

Sanda, s rozlohou 127 hektárov, je ako vystrihnutá z pohľadnice. Ponúka bukolickú zeleň, skalnaté pláže a mierne svahy, ktoré zdolajú aj menej zdatní turisti. Najvyšší bod ostrova dosahuje výšku len 23 metrov, čím zaručuje ľahkú dostupnosť a úchvatné panoramatické výhľady.

Ostrov Sanda je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a ticho. Je ďaleko od civilizačného ruchu a ponúka ideálne prostredie pre relax a odpočinok. Na svoje si prídu aj milovníci aktívneho oddychu. Tento ostrov totiž ponúka turistiku, cyklistiku, rybolov, plávanie, ale aj pozorovanie vtákov.

,,Zatiaľ čo na severnej strane sú štyri rezidencie, na odvrátenom juhu zostávajúce tri a vedľa nich biely maják posadený na skalnom výbežku,“ informujú novinky.cz. Vysvetľujú tiež, že napájanie obytných budov, ktoré pojmú celkom 26 ľudí, zaisťujú tri generátory.

O trávnik sa postarajú „živé kosačky“

V roku 2010 kúpil ostrov švajčiarsky podnikateľ, tento raj si ale užíval úplne sám. Majiteľ ostrova pred ním na miesto púšťal aj turistov, aby na tom, samozrejme, mohol aj niečo zarobiť. Informuje o tom denník Blick. 

Na ostrove kedysi prekvitala krčma s názvom Byron Darnton, pomenovaná po lodi, ktorá tu v roku 1946 stroskotala. Aj keď v posledných 14 rokoch ostala ticho, jej licencia na predaj alkoholu stále existuje.

„To pre prípad, že by noví majitelia chceli oživiť jej slávu,“ vysvetlil pre CNN maklér Tom Stewart-Moore z realitnej kancelárie, ktorá má ostrov na predaj. 

Ako ďalej vysvetľuje, budúcemu majiteľovi to zároveň ponúka príležitosť ponechať si nehnuteľnosť buď ako súkromné útočisko, alebo ich ponúkať k jedinečným pobytom a zarábať peniaze. Prístup na ostrov je možný z dvoch strán lodí po 40-minútovej plavbe alebo helikoptérou.

O rozsiahle trávnaté plochy na ostrove Sanda sa majiteľ nemusí vôbec starať. „Stádo 55 oviec sa o ne postará s radosťou a zároveň poslúži ako ekologická kosačka,“ s úsmevom dodáva maklér Tom Stewart-Moore.

Záujem o ostrov rastie a prvé ponuky na jeho kúpu už boli doručené. „Medzi potenciálnymi kupcami sa objavujú dve skupiny,“ vysvetľuje Stewart-Moore.

„Prvú tvoria bohatí investori, ktorí si ostrov chcú kúpiť ako súkromné ​​útočisko a udržať si ho pre seba. Druhú skupinu tvoria vizionári, ktorí plánujú skomercializovať krčmu a budovy na ostrove, prípadne rozbehnúť tu sebestačnú poľnohospodársku výrobu.“

Zdroje: CNN, Blick , Novinky.cz 

Najnovšie videá

Trendové videá