Prezidentka Čaputová je proti interrupciám, ich úplný zákaz však nepodporí

  • Neverím, že sprísňovanie zákonov rieši podstatu problému, povedala prezidentka Zuzana Čaputová
čaputová
TASR/Jakub Kotian
  • Neverím, že sprísňovanie zákonov rieši podstatu problému, povedala prezidentka Zuzana Čaputová

Skupina konzervatívnych poslancov sa opäž chystá predložiť do parlamentu zákon za sprísnenie, či úplný zákaz vykonávania potratov. Ak by aj takýto zákon prešiel cez parlament, cez prezidentský úrad má cestu zarúbanú.

Som matka dvoch detí, nikdy som za interrupciu nebola, nikdy som ju neabsolvovala a ani vo svojom súkromnom svete by som sa takto nikdy nerozhodla, napriek tomu nie som za sprísňovanie právnej úpravy, lebo neverím, že sprísňovanie zákonov rieši podstatu problému,“ povedala prezidentka Zuzana Čaputová v relácii V politike na TA3. 

Koalícia sa otriasa, matovičovci pripravujú návrh o interupcii. Ďuriš Nicholsonová ich za to kritizuje

To ukazujú aj príbehy z iných krajín, kedy ženy potom hľadajú túto službu v iných krajinách. Viacerí politici, ktorí sa k tejto téme hlásia, spresnili svoje vyjadrenia v tom zmysle, že nie sú za sprísnenie alebo zákaz interrupcií. Ich zámer je v tom, aby ženy zo sociálnych dôvodov nemuseli interrupcie podstupovať, teda podpora žien v ich sociálnej situácii, aby to dieťa mohli donosiť a porodiť,“ vysvetľuje hlava štátu.

Podľa prezidentky si musia poslanci uvedomiť, že nie všetci ľudia majú rovnaký názor, ako oni sami a ich vlastné presvedčenie nemôže určovať zákony pre ľudí.

Ako som ja prezidentka všetkých ľudí, tak chcem, aby boli poslanci poslancami všetkých ľudí. Teda aj tých, ktorí zastúpenie v parlamente nemajú. Zákony, ktoré prijímajú, budú platiť pre všetkých, nie iba pre voličov týchto strán,“ upozornila Čaputová.

Zdroj: TA3

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech