„Pri stretnutí s Bödörom som sa riadila dvoma pravidlami,“ opísala novinárka. Zakladateľ Bonulu a hlava klanu opustila svet

  • Toto je príbeh bezpečnostnej služby Bonul v rukách rodiny Bödörovcov
  • Novinárka Katarína Šelestiaková nám opísala, ako prebiehal jediný zverejnený rozhovor s Miroslavom Bödörom
  • Primátor Nitry Marek Hattas pre Startitup prezradil, ako vníma známu nitriansku rodinu
  • V článku sa tiež dozvieš detaily biznisu známej firmy
aktuality.sk
  • Toto je príbeh bezpečnostnej služby Bonul v rukách rodiny Bödörovcov
  • Novinárka Katarína Šelestiaková nám opísala, ako prebiehal jediný zverejnený rozhovor s Miroslavom Bödörom
  • Primátor Nitry Marek Hattas pre Startitup prezradil, ako vníma známu nitriansku rodinu
  • V článku sa tiež dozvieš detaily biznisu známej firmy

V sobotu 28. októbra vo veku 74 rokov zomrel nitriansky oligarcha Miroslav Bödör. Informáciu priniesli tvnoviny.sk s tým, že otcovi známeho podnikateľa nedávno diagnostikovali vážne ochorenie.

Toto je príbeh, ako sa meno Bödör stalo jedným z najznámejších v Nitre, no aj na Slovensku. Tento článok sme pôvodne vydali v novembri 2021. V nadväznosti na aktuálne správy týkajúce sa úmrtia oligarchu sme ho zredigovali a publikovali opäť.

V roku 2018 sa podaril jednej z novinárok zaujímavý počin. Je verejne známe, že nitriansky klan biznismenov s veľkým B nie je práve nadšený z mediálnej pozornosti a novinárom sa často vyhýbali ako čert krížu.

Kataríne Šelestiakovej z Hospodárskych novín sa ale zadarilo. Po takmer dvojhodinovej dišpute s „otcom zakladateľom“ v sídle nitrianskej SBS-ky Bonul mala v hrsti rozhovor. Doteraz ako jediná novinárka. 

Po interview ju už čakali bežné rodinné záležitosti. Napríklad vyzdvihnúť deti zo školy. Možno aj vtedy jej mysľou preblesklo niekoľko výstrah, ktoré dostala od svojich zdrojov pred rozhovorom.

Po prvé: Nerozoberať pred podnikateľom vlastné súkromie. Po druhé: „Starého pána“ sa báť netreba. Pozor si treba dať na syna Nora.

Na ceste za deťmi si Šelestiaková všimla, že ju už dlhší čas sleduje SUV-čko. To ju nasledovalo až pred školu, kde zaparkovalo za jej auto s rozsvietenými svetlami a zapnutým motorom. Do tváre šoférovi novinárka nevidela. 

Záhadné SUV tam dokonca bolo, aj keď Šelestiaková vybavila telefonát. Keď odchádzala spred školy, auto tam naďalej stálo.

„Povedala som si, že takto okato by ma hádam nesledovali. Ako veľmi mali záujem mať novinárov pod kontrolou, som pochopila neskôr, keď som o nich písala pre PLUS 7 dní a od závadových osôb mi chodili rôzne odkazy,“ zaspomínala na deň rozhovoru pre Startitup ostrieľaná novinárka.

zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Začiatky jednej SBS-ky

Ak by si obvolal niektorých nitrianskych regionálnych poslancov s otázkou, ako vnímajú rodinu Bödörovcov, teda Miroslava a Norberta, niektoré odpovede by ťa možno prekvapili. Niektorí si ich snáď za tie roky v meste ani nevšimli, iní s nimi majú rozkošné spomienky.

„Ako decko som chodil na kúpalisko, kde so starým Bödörom hrával nohejbal môj otec,“ priznal jeden z poslancov, ktorý nechcel byť menovaný. Zároveň dodal, že za roky vo funkcii poslanca si nepamätá, že by nitrianska rodina chcela nejakým spôsobom ovplyvňovať chod zastupiteľstva.

Na známych Nitranov sme sa opýtali aj primátora mesta Mareka Hattasa. Ten v čase rozhovoru priznal, že sa s touto rodinou nikdy nestretol. Podľa jeho slov za to môžu aj jeho jasné vyjadrenia po nástupe do funkcie primátora.

„Moje prvé vyjadrenia do médií boli v tomto smere veľmi jasné. Bödörovci, respektíve Bödör má u mňa dvere zatvorené,“ rázne povedal pre Startitup šéf mesta.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroje: Plus 7 Dní, Noviny.sk, Trend, HNOnline.sk, Aktuality.sk, Denník N, Archív SIU, Finstat, HNOnline.sk, tvnoviny.sk, MY Nitra, Aktuality.sk

Najnovšie videá

Trendové videá