Prichádza revolučná novinka v doručovaní vína. V takomto balení si ho ešte nevidel

  • Britská firma sa chce na globálnom trhu presadiť s fľašami, ktoré sa pohodlne zmestia do poštovej schránky
  • Ich zaradenie do predaja firma argumentuje hlavne ekologickými potrebami pre planétu
https://www.garconwines.com/
  • Britská firma sa chce na globálnom trhu presadiť s fľašami, ktoré sa pohodlne zmestia do poštovej schránky
  • Ich zaradenie do predaja firma argumentuje hlavne ekologickými potrebami pre planétu

Britská firma uviedla na trh revolučnú novinku, ktorá môže zmeniť doručovanie vína a všeobecne sklenených fliaš. Predstavila ploché flaše, ktoré sa veľmi jednoducho a efektívne zmestia do škatule, ktoré prejdú aj poštovými priehradkami. Téme sa venoval britský Dailymail.

Firma sa volá Garçon Vines a svoj produkt označila za vysoko ekologický a recyklovateľný. „Naše fľaše sú vyrobené z potravinárskeho odpadu už existujúcich PET fliaš. Nepoužívame plast na jedno využitie. Každá fľaša ušetrí v dodávateľskom reťazci viac ako 500 g CO2,“ píše sa na stránke firmy.

Firma svoju novinku argumentuje tým, že tvar fľaše vína nebol zmenený a inovovaný celé dve storočia. Teraz prišiel čas na zmenu.

„Naše fľaše vyzerajú krásne a môžu byť hrdo umiestnené na akomkoľvek jedálenskom stole. Vyzerajú tiež ako fľaša na víno, keď sa na ne pozeráš v maloobchodnom prostredí, čím sa zabezpečuje atraktívnosť, prepojená s potrebou kúpy,“ opisujú svoj produkt tvorcovia.

Firma už pred svojím oficiálnym predajom pre širokú verejnosť ponúkala svoje fľaše prostredníctvom darčekových poukážok a súťaží. Dnes sa tak otvára celému svetu a jej ambícia je preraziť na globálnom trhu.

zdroj: Garcon Wines

Recyklovateľné a plne využiteľné

Garcon Vines má v ponuke rôzne druhy vín, ale fľaše si môžeš objednať aj prázdne a je na tebe, čím ich naplníš. Ploché vína považuje firma za trvalo udržateľné a užitočné pre 21. storočie.

„V Garçon Wines prinášame najvýznamnejší pokrok v balení vína za posledné dve storočia. Robíme to preto, aby sme uprednostňovali udržateľnosť, zdravie našej planéty, bohatstvo nášho priemyslu a šťastie spotrebiteľov,“ píše firma na svojich stránkach.

Ploché fľaše, ktoré sa zmestia aj do kabelky, boli na Slovensku predstavené už v minulosti. Celé však boli vyrobené z plastu, ktorý už dnes nemožno považovať za chytré ekologické riešenie. Britská firma tak prináša na trh vysoko recyklovateľné a efektívne fľaše, ktoré nie sú z plastu.

Londýnčania si získali už aj veľkých potravinových hráčov. Mondeléz Interantional sa stal jedným z partnerov firmy.

„Spolupracujeme s rôznymi podnikmi v rôznych odvetviach v rastúcom počte krajín, ktoré dodávajú skvelé vína najširšej zákazníckej základni,“ uvádza sa na stránke spoločnosti. Je tak veľmi pravdepodobné, že ploché vínové fľaše, ktoré sa šikovne zmestia so schránky, sa budú predávať aj na Slovensku.

zdroj: Garcon Wines

PET fľaše na Slovensku

Ekologické riešenia pre PET fľaše sú aktuálne aj na Slovensku. Vláda SR schválila zákon, ktorý bude umožnovať zálohovanie PET fľiaš tak isto ako tie sklenené. V západnej Európe už zálohovanie PET fliaš funguje niekoľko rokov.

Čítaj viac TU>>Slovensko oficiálne schválilo zálohovanie plastových fliaš. Odkedy bude platné?

„Keď som svoj zámer oznámil dostal som otázku, či má zálohovanie na Slovensku podporu. Pokusov zaviesť zálohovanie tu už bolo veľa a vždy stroskotali na nedostatočnej politickej sile alebo vôli. A dnes zákon o zálohovaní schválila vláda,“ povedal v oficiálnom vyhlásení podpredseda vlády a minister životného prostredia SR László Sólymos.

Ministerstvo si tak od zálohovania PET fľiaš sľubuje, že približne 95% plastového odpadu skončí v recyklačných zariadeniach.

Veľké firmy na Slovensku a Česku sa taktiež prispôsobujú ekologickému trendu a napríklad značka Gambrinus alebo Šariš končí od budúceho roka s plastovými fľašami piva. Pivo si tak vychutnáš len v skle alebo plechovkách, ktoré sa dajú plne recyklovať.

Čítaj viac>> Toto pivo si už v plaste nekúpiš, jeden z najväčších pivovarov chce byť ekologický

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech